WD TV Live Hub – ciekawy, ale za drogi

WD TV Live Hub
Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Oprócz dość standardowego streamera multimediów WD TV Live, o którym wspominałemna moim blogu, Western Digital ma w swojej ofercie również widoczny na zdjęciu odtwarzacz WD TV Live Hub. Czy on ma szansę zdobyć moje zainteresowanie?

Wspomniany WD TV Live nie rzucił mnie na kolana. Na papierze specyfikacje ma ciekawe, ale jest za drogi. W Polsce pojawi się w listopadzie w cenie 420 złotych. Owszem, ma widgety internetowe i komunikację bezprzewodową. Ale to nie usprawiedliwia ceny ponad dwukrotnie wyższej niż np. za GoClever Cineo 100.

Niestety wygląda na to, że WD TV Live Hub będzie cierpiał na tę samą przypadłość. Odtwarzacz ma te same funkcje co model niższy, a dodatkowo oferuje dysk o pojemności 1 TB. W Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Francji, Hiszpanii oraz Holandii będzie też miał dostęp do serwisu z muzyką Spotify.

WD TV Live Hub

Brzmi nieźle prawda? Tylko, że na wyspach WD TV Live Hub będzie kosztował 199 funtów. To prawie 1000 zł. W Polsce jest trochę taniej. Odtwarzacz kosztuje około 700 zł. Ale to i tak dużo. Za takie pieniądze można bez problemu dostać odtwarzacz Blu-ray obsługujący multimedia z zewnętrznych dysków. A oprócz kopii cyfrowych włączymy za jego pomocą również DVD i Blu-ray.

Innymi słowy, Western Digital znów zrobiło to samo, wydało player, który ma fajne funkcje i ciekawe możliwości multimedialne, ale jest po prostu zbyt drogi by podbił moje serce.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.