Widziałem telewizor OLED Samsunga. Jakie to jest? [wideo]

Samsung OLED 55 cali

Podczas trwającego właśnie imprezy Samsung Forum 2012 nie mogło zabraknąć 55-calowego telewizora OLED, którym Samsung chwalił się już na targach CES w Las Vegas. Dzisiaj wreszcie mogłem zobaczyć go na żywo i mówiąc szczerze jestem w szoku… że producent go tak słabo promował.

Podczas CES OLED był jedną z największych atrakcji. Na swojej firmowej imprezie Samsung pokazał go najpierw przez chwilę podczas konferencji.

Potem telewizor można było oglądać na samym początku ekspozycji. Miejsce niby zaszczytne, ale fatalnie oświetlone i mało reprezentatywne. Być może producent nie chciał po raz drugi robić szumu wokół tego samego? A może po prostu nie chce póki co promować czegoś, na czym de facto jeszcze przez długi czas nie zarobi.

Telewizor wygląda tak:

Tak jak słyszycie, wielu konkretów nie ma, ale dobrze, że chociaż są deklaracje co do premiery. Była mowa o starcie podczas targów IFA 2012, a więc we wrześniu tego roku. Oczywiście cena startowa będzie zaporowa. Ale tak jest w przypadku każdej nowej technologii.

Pomijając to wszystko telewizor prezentuje się oczywiście rewelacyjnie, chociaż dzisiaj jego super cienka obudowa i nowatorski design nie robi aż tak powalającego wrażenia. Nowe serie LCD LED (chociażby Samsunga i LG) nie są o wiele grubsze i też świetnie wyglądają. OLED na pewno pobije je jednak pod względem jakości obrazu. Ot chociażby dzięki temu, że żadna dioda LED nie musi tu niczego podświetlać.

Tak czy inaczej, OLED do salonu zbliża się wielkimi krokami.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.