Wielka niespodzianka! Prawdziwy SZOK! Reklamy w TV są za głośne

Fot. na licencji CC Eustaquio Santimano Flickr

Wspominałem niedawno, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bada poziom głośności reklam puszczanych na 58 polskich stacjach.  Są wyniki tego badania. Kto przesadza z głośnością?

Zgodnie z rozporządzeniem KRRiT z 3. czerwca 2004 roku w sprawie sposobu prowadzenia w programach radiowych i telewizyjnych działalności reklamowej i telesprzedaży (Dz. U. Nr 150, poz. 895) nadawcy muszą dbać o to by głośność reklam i programów telesprzedaży nie przekraczał poziomu głośności audycji je poprzedzających. U 58 nadawców sprawdzał to na zlecenie KRRiT Uniwersytet Muzyczny w Warszawie. Wyniki są chyba oczywiste dla wszystkich Obywateli, którzy trafili kiedykolwiek na telewizyjne reklamy.

Wyniki wskazały, że w 43 zmonitorowanych programach nadawcy nie zrealizowali obowiązku nałożonego na nich przepisami rozporządzenia. Szczególnie dotyczy to grupy programów, w których przekroczenia głośności emitowanych reklam były powyżej 3 dB, czyli zauważalnej zmiany głośności związanej z podwojeniem mocy sygnału

– czytamy w oficjalnej informacji prasowej KRRiT.

KRRiT

Do wspomnianej grupy fanów „głośnego grania” należą stacje:

Polsat, Polsat 2, Polsat Sport Extra, Polsat Sport, Polsat Play, Polsat Film, TV 4, religia.tv, TVN Turbo, TVP Sport, TVP Seriale, TVP Historia, TVP2, DOMO TV, TV Puls, Orange Sport, Ale Kino , TV Biznes, MiniMini, iTV, 4fun.tv, CSB TV, Kino Polska.

Do wszystkich nadawców, którzy nie przestrzegają przepisów określonych w rozporządzeniu KRRiT, Przewodniczący Krajowej Rady skierował pismo wzywające do zaprzestania łamania prawa. W przypadku nie zastosowania się do wezwania, Przewodniczący KRRiT może podjąć decyzje o nałożeniu na nadawcę kary wynikającej z art. 53 ustawy o radiofonii i telewizji. Kolejne monitoringi głośności reklam będą prowadzone we wrześniu oraz w najbliższych miesiącach

– informuje Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowy KRRiT.

Cytując jednego z czytelników mojego profilu na Facebooku: bardzo dobrze!!! Niech dostają kary, bo głośne reklamy są tak wkurzające!!!!!!!!!!!!!!! 

 

 

Fot. na licencji CC Eustaquio Santimano Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.