Windows 8 na 82-calowym ekranie dotykowym [wideo]

dotykowy windows 8

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Windows 8 nie bardzo mnie podnieca, ale jedno jest w nim ciekawe – używanie funkcji dotykowych z wykorzystaniem tego systemu będzie o wiele bardziej intuicyjne. Już Windows 7 dodał sporo funkcjonalności dla producentów dotykowych ekranów. Nowy OS Microsoftu będzie to robił jeszcze lepiej. Szczególnie na tak imponujących wyświetlaczach jak na załączonym filmie.

Tak jak słychać na filmie, ekran ma 82-cale, wyświetlony na nim obraz to faktyczny Windows 8 Consumer Preview, o którym pisałem na Multi-blogu w piątek.

Ekran jest produkowany przez firmę Perceptive Pixel z myślą o zastosowaniu profesjonalnym. Jeśli śledzicie wiadomości ze stacji CNN, to mogliście go już widzieć w ich studiu. Panel pozwala na kontrolę dotykową z wykorzystaniem nawet stu punktów styczności. Matryca została zamknięta za ochronnym szkłem Gorilla Glass, więc nie ma strachu, że się zbije lub chociaż porysuje. Nawet jeśli użytkownik będzie po niej jeździł piórkiem (którego obsługa jest wspierana).

Przydatne w domu? Oczywiście, że nie. Ale dotykowy panel tej wielkości zawsze robi wrażenie.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.