Wirtualne muzeum 3D Valentino Garavani

Valentino Garavani Virtual Museum
Polska edycja Top Model dobiegła końca, więc czas zerknąć na inne źródła stylu i smaku. Włoski projektant Valentino Garavani i jego wieloletni partner Giancarlo Giammetti pochwalili się projektem, którym zajmowali się przez ostatnie dwa lata. To wirtualna wystawa projektów domu mody Valentino.

The Valentino Garavani Virtual Museum może odwiedzić każdy Internauta spragniony odrobiny mody. Elektroniczne muzeum zostało stworzone w postaci aplikacji na komputery PC i Mac z dużą ilością danych przechowywanych w chmurze. Zbiory są tak obszerne, że wystawienie ich w rzeczywistości wymagałoby wykorzystania pomieszczenia o wymiarach ponad 900 metrów kwadratowych.

Goście elektronicznej wystawy mogą obejrzeć 300 sukni. Oprócz podstawowych informacji na ich temat, są tu również szkice koncepcyjne, kampanie reklamowe związane z danym projektem i inne, archiwalne materiały (5000 zdjęć i 100 filmów). W niektórych przypadkach suknie można oglądać w postaci trójwymiarowych modeli.

W sieci pojawiły się już jednak pierwsze głosy krytyczne dotyczące projektu. Niektórzy odwiedzający narzekają na słabo wykonane modele sukni, pozbawione zaawansowanych cieni. Brakuje też wyższych rozdzielczości z lepszą funkcją zbliżenia. Problemem jest też fakt, że aplikację muzeum trzeba ściągnąć do komputera. Szkoda, że całość nie została stworzona w postaci witryny internetowej.

Rzeczywiście idealnie nie jest. Ale to i tak rewelacyjna zabawka dla fanów projektów Valentino.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.