Wirtualne okulary od Google?

geordi la forge

Jeśli potwierdzą się plotki mówiące o tym, że Google pracuje nad elektronicznymi okularami wyświetlającymi informacje na temat otaczającego nas świata, to będę już pewny, że nastała moda na okulary z ekranami.

Sieciowe plotki mówią o urządzeniu mającym być ostatecznym rozwiązaniem dla fanów rzeczywistości poszerzonej. Okulary Google miałyby zbierać informacje o położeniu użytkownika i wyświetlać na szkłach wpisy o mijanych sklepach, kawiarniach, drogach itd. Obraz nie ma być wyświetlany za pomocą miniaturowych projektorów, jak w projekcie firmy Lumus, tylko na półprzeźroczystym panelu AMOLED. Takim samym jakie już przecież widzieliśmy nie raz na prezentacjach prototypów.

Oczywiście żadnych konkretów jeszcze nie ujawniono. Mówi się tylko, że Google zatrudniło inżynierów Nokii i Apple, którzy już kończą prace nad prototypem.

Co powiecie na elektroniczne okulary z GPS i WiFi, które wyświetlą wiadomości SMS z komórki, pokażą drogę do domu i zasugerują najlepszą kawiarnię w okolicy?

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.