Wsiądź na orła i przeleć nad miastem Stormwind z filmu Warcraft – w VR

Dwa tygodnie temu pokazywałem Wam reklamę Nike wykorzystującą VR. Dzisiaj to samo, ale w jeszcze lepszym wydaniu! Duncan Jones pozwala przelecieć się nad miastem z filmu Warcraft.

Ekranizacja Warcrafta wejdzie do kin w czerwcu przyszłego roku. Mamy więc jeszcze rok na budowanie podniecenia. Powoli zaczyna to wyglądać ciekawie. Reżyseruje Duncan Jones, który ma na koncie rewelacyjny Moon i mniej udany Source Code, a grają młodzi gniewni:

  • Ben Foster (Lone Survivor, Mechanic) Travis Fimmel (Vikings)
  • Toby Kebbell (Dawn of the planet of the Apes, Wrath of Titans)
  • Paula Patton (Mission Impossible Ghost Protocol, 2 Guns)
  • Dominic Cooper (Captain America, Need For Speed)

Pierwsze fotki z planu pokazywały orka Orgrima granego przez Roberta Kazinskiego (pod masą pikseli nałożonych na niego przez speców z Industrial Light and Magic) Postać prezentowała się świetnie.

Teraz jest jeszcze lepiej. Legendary Pictures powoli zaczynają rozkręcać promocję i robią to w rewelacyjnym stylu. Nowy film promocyjny pozwala przelecieć na skrzydłach orła nad miastem Stormwind w świecie Azeroth i rozejrzeć dookoła w 360 stopniach. Możecie to zrobić na telefonie, tablecie lub po prostu na filmie poniżej. Najlepiej oczywiście w wersji VR, czyli mając ekran na głowie.

Ta jedna animacja zwiększyła moje podniecenie na myśl o tym filmie o połowę. Uwielbiam gdy twórcy wykorzystują tak nowatorskie sposoby promocji swoich dzieł.

Przypuszczam, że podobne wykorzystanie VR do celów promocyjnych największych i najdroższych produkcji będzie niedługo standardem. Wytwórnia Legendary ma już nawet cały działa zajmujący się tego typu reklamówkami. Informacje o ich projektach znajdziecie na tej stronie. Póki co dostępne są projekcie VR z filmów Crimson Peak, Pacific Rim i tytułowego Warcrafta.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.