Wyślij pliki, robiąc zdjęcie lub nagrywając film

Wpis pochodzi z Multi-bloga

Jeśli uważacie, że wyszukanie innych urządzeń w lokalnej sieci, łączenie się z nimi i wybranie opcji wysłania plików jest niewygodne, to rzućcie okiem na nowy pomysł Fujitsu. W tym przypadku, by wysłać plik, wystarczy nagrać film wbudowaną kamerą.

W praktyce ma to działać na przykład tak:

  • na spotkaniu firmowym, ktoś prezentuje dane na ścianie z rzutnika,
  • wyjmujemy tablet i celujemy w obraz,
  • nagrywamy filmik,
  • prezentacja ściąga się nam do tabletu.

System ma działać w dwie strony, a więc jeśli na przykład chcemy podzielić się z kimś zdjęciami zapisanymi w komórce, to wystarczy skierować ją w ekran komputera, włączyć kamerę i voila! Fotki same prześlą się do PeCeta.

Jest to możliwe dzięki umieszczeniu na ekranie niewidocznych dla ludzkiego oka informacji pozwalających na rozpoznawanie urządzenia. Oprogramowanie rozpoznaje komputer, nawiązuje połączenie i pozwala na wymianę danych. Na swojej stronie Fujitsu prezentuje system na krótkim filmie.

Ciekawa koncepcja. Pytanie tylko ilu producentów będzie chciało ją wdrożyć i czy w praktyce rozpoznawanie komputera rzeczywiście będzie działało tak sprawnie.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.