Yamaha YAS-101 – w zastępstwie zestawu 7.1?

yamaha yas 101

Wpis gościnny z Multi-blog.pl.  Belki dźwiękowe mogą być ciekawym zastępnikiem wbudowanych głośników telewizorów, ale nie oszukujmy się, standardowemu zestawowi surround nie dorównają. Mimo to Yamaha przekonuje nas to modelu Yamaha YAS-101.

YAS-101 Front Surround System ma kosztować 300 dolarów. To około 950 złotych. W Polsce będzie na pewno drożej, a więc mamy sumkę, która wystarczy na tani zestaw surround lub część droższego. Nie wierzę bowiem, że coś takiego będzie w stanie zastąpić zestaw 7.1. Nawet z wbudowanym subwooferem 60 wat i wsparciem dla systemów Dolby Digital i DTS. Producent chwali się co prawda systemem Air Surround Xtreme mającym wysyłać dźwięk w precyzyjnie w ustalone miejsca i tworzyć symulację surroundu. Miałem jednak kilka takich urządzeń w testach i to po prostu nigdy tak nie działa. Koncepcja jest znakomita, ale nie wytrzymuje starcia z brutalną rzeczywistością.

Cały wpis przeczytacie na Multi-blogu.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.