Zamień (prawie) każdy wyświetlacz w ekran 3D bez okularów

Pic3D
Firma Global wave stworzyła cienką powłokę, którą można nakleić na dowolny ekran i zamienić go w laptopa, komórkę czy tablet 3D i to bez konieczności używania okularów. To Pic3D.

Nowe rozwiązanie ma oferować obraz o wysokiej jakości, z obrazem 3D widocznym pod dużymi kontami (120 stopni). Procedura instalacji systemu jest bardzo prosta.

Najpierw ściągasz aplikację ze strony producenta i instalujesz ją na swoim urządzeniu. Następnie ustawiasz obraz w systemie stereoskopowym side-by-side i odtwarzasz go w aplikacji widząc obraz 3D przez naszą powłokę

– powiedział Tadahiro Kawamura, prezes firmy Global wave.

Powłoki będą dostępne dla paneli o przekątnych 12,1, 21,5 i 23 cali oraz dla iPada, iPhone’a i iPoda Touch. Aplikacja jest zgodna z systemami operacyjnymi Windows oraz iOS. Będzie działała z każdym filmem w formacie side-by-side (np. z YouTube).

Sprzedaż w Japonii ruszy na początku sierpnia. Ceny:

  • od 2000 jenów za wersję dla iPhone’a,
  • do 15 000 jenów za wersję 23-calową.

To około 72 do 550 zł. W większej wersji sporo, ale i tak może być mniej niż kupno nowego ekranu 3D. Szkoda, że producent nie zaoferuje dużych wersji dla telewizorów.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.