Ziemia widoczna z kosmosu w HD. Google Earth się chowa!

Earth and North America from Space

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znajdzie się niedługo kamera pokazująca powierzchnię Ziemi w jakości lepszej niż ta z map Google. Nie po to by obsługa lotów kosmicznych mogła podglądać dziewczyny w bikini, ale po to byśmy mogli to robić my wszyscy!

Projekt jest współtworzony przez Wielką Brytanię, Rosję i Kanadę. Produkcją sprzętu zajmą się angielscy naukowcy z laboratorium Rutherford Appleton Laboratory w Oxfordshire.

Ten podniecający, międzynarodowy projekt pozwoli ludziom zobaczyć Ziemię z perspektywy astronautów. Jestem szczęśliwy, że brytyjscy naukowcy z Rutherford Appleton Laboratory odgrywają w nim tak istotną rolę

– powiedział David Willetts minister nauki Wielkiej Brytanii. Kamera ma zostać zainstalowana na stacji ISS w ciągu roku.

Nowa kamera

Materiał wideo, który ona uchwyci, będzie pokazywany na żywo, na stronie internetowej kanadyjskiej firmy UrtheCast. Widzowie będą mogli zbliżać i oddalać ujęcie, przesuwać na boki oraz przewijać nagranie do przodu i tyłu.

Brzmi świetnie, ale aż strach pomyśleć, co agencje wywiadowcze mają na orbicie, skoro coś takiego ma być dostępne online dla nas wszystkich.

 

Źródło: ZDNet, Fot. na licencji CC IronRodArt – Royce Bair Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.