Wczoraj czarny protest, dzisiaj wichury, deszcz i zrywanie asfaltu pod moim blokiem. Ale dzień jest piękny! Pozwólcie, że Wam to udowodnię.

Nie wierzcie w to, że świat jest wyłącznie paskudny i zepsuty. Wiem, że śledząc polskie media można odnieść takie wrażenie, ale pamiętajcie, że złe wiadomości sprzedają się lepiej niż dobre. Co wcale nie znaczy, że są jedynymi.

Spójrzcie chociażby na 150 osób, które w Biedrusku pod Poznaniem brało udział w wyścigu z przeszkodami Xtreme Challenge. Przebiegnięcie 5 lub 10 kilometrów w towarzystwie przyjaciół, musząc pomagać sobie na każdym kroku, by wspólnie pokonać przeszkody, nie wydaje się takie straszne, prawda?

W kulturze też dzieje się dużo dobrego!

18 czerwca 2017 do Polski przyjedzie na przykład Codlplay. Zagrają w Warszawie, na Stadionie Narodowym. Ceny biletów od 199 do 499 zł, przedsprzedaż rusza jutro, 5 października o 10:00 na Livenation. Sprzedaż ogólna – w piątek. Zapowiada się rewelacyjny koncert!

Jeśli wolicie mocniejsze rytmy, to 31 marca 2017 KORN zagra na Warszawskim Torwarze. Promują nowy album „The Serenity Of Suffering”. Pierwszy od trzech lat i dwunasty w ogóle w historii tego zespołu. Bilety od 149 do 289 zł.

Nie lubicie koncertów? Zero problemu! Możecie 19 października przyjechać do Poznania na otwarcie gigantycznego centrum handlowego Posnania. Pal licho zakupy i sklepy, ale na otwarciu Eva Longoria będzie promowała swoją kolekcję ubrań The Limited.

Zresztą pal również licho ubrania!

Eva Longoria!

Dla fanów technologii, lotnictwa i militariów zbliża się też świetne wydarzenie w Instytucie Lotnictwa na Krakowskiej 110/114 w Warszawie. 14 października rusza tam siódma noc edukacyjna. W godzinach 17:00-23:00 będzie można obejrzeć helikoptery, samoloty, łaziki marsjańskie, skorzystać z symulatorów lotu i zobaczyć wodny pokaz CyberRyby (cokolwiek to jest)). Planowany jest też przelot samolotów F-16, MiGa-29 i transportowego CASA C295M.

To wszystko 14 października. Wstęp za darmochę!

noc-w-ilot-010

Na koniec pozytywna wiadomość z Australii.

Fotograf Matt Lawson wrzucił niedawno na Facebooka wpis, w którym zachęca, by klienci sieci McDonald’s zbierali kupony na darmowe jedzenie jakie można wygrać w trwającej grze Monopoly i oddawali je osobom potrzebującym.

Jego wpis szybko zrobił się wirusowy, a inicjatywa przerodziła w większą akcję. Ludzie zbierają kupony na darmowe jedzenie i oddają je bezdomnym, schroniskom itp.

I tak, wiem że to śmieciowe jedzenie. Ale jeśli ktoś nie miał nic w ustach od kilku dni, to przypuszczam, że tabele kaloryczne są mu lub jej kompletnie obojętne.

Reakcje ludzi na ten pomysł są rewelacyjne! Zwykły pomysł jednego gościa podłapały tysiące osób, które dokładają swoje kupony do tej akcji. Może się to wydawać błahe, ale każdy taki kupon, to przecież posiłek dla osoby, która być może jest głodna.

Tak więc jak widzicie świat nie jest tylko czarny, zimny i zły.

Dobrego dnia!