Anulowanie serialu SF Firefly pozostawiło ranę w sercach wielu geeków. Teraz ma ona szansę nieco się zagoić dzięki internetowej produkcji Con Man.

Firefly doczekał się co prawda filmu pełnometrażowego, ale fani kosmicznej ballady nadal marzą o reaktywacji.

To jednak nie nastąpi.

Przykro mi, ale nie. Po prostu nie. Joss Whedon zajął się filmami, producenci nie są zainteresowani, a aktorzy się powoli starzeją. Firefly z oryginalnymi twórcami i obsadą nie powróci.

Zamiast tego Alan Tudyk i Nathan Fillion, jedne z gwiazd Firefly, dadzą ukłon dawnej produkcji i milionom fanów w postaci 12-odcinkowego serialu internetowego Con Man. Nie będzie to produkcja SF, ale nawiązania do Firefly są oczywiste.

Jak widać na zwiastunie będzie to istna parada gościnnych występów. Sean Maher, Gina Torres, James Gunn, Seth Green, Felicia Day, Amy Acker, Tricia Helfer, Michael Trucco, Robert Patrick, Joss Whedon… Gwiazdy małego ekranu, wielkiego i YouTube. Geekie kochają większość z nich, a z częścią spotkali się przy okazji emisji Firefly, więc łezka w oku się zakręci nie raz.

Con Man jest do wypożyczenia na Vimeo za 15 dolarów.

Serial został sfinansowany po części z pieniędzy fanów zebranych na IndieGoGo, gdzie Tudyk i Fillion dostali ponad 3 mln dolarów.

Po tym filmie promocyjnym nie dziwię się, że zbiórka poszła tak dobrze. Jak ich nie lubić? :)