Gaikai

Gaikai, to jedna z usług gier w chmurze. Wykupując abonament u dostawy nie musimy mieć mocnego komputera czy konsoli, by cieszyć się nowymi grami. Ostatnio firma podpisała umowę z Sony, na mocy której japoński producent ma zaoferować własną ofertę gier w chmurze. Na szczęście nie zmienia to niczego we wcześniejszych ustaleniach Gaikai z Samsungiem i LG. Ten pierwszy nawet zaczyna już testować ofertę gier wideo. Czy również w Polsce?

Na konwencie AMD Fusion Developer Summit 2012 zaprezentowano usługę Gaikai odpaloną na telewizorze Samsunga z tegorocznej serii 7000. Zachodnie źródła donoszą, że po aktualizacji oprogramowania telewizora możliwe jest uzyskanie kodu promocyjnego, który można następnie wykorzystać na stronie Gaikai by zapisać się na listę pierwszy beta testerów zachmurzonego grania. Pierwsze 150 osób ma nawet dostać do testów kontroler Logitecha.

Gaikai Logitech controller

Aktualizacja zajmuje 20,4 MB i jest w wersji oprogramowania 9.1121.

Czy betatesty będą też prowadzone w Polsce? Szczerze – nie wiem. Dlatego zaraz zapytam o to kogoś z Samsunga i jeśli czegoś się dowiem, to dam Wam znać. Sprawdzę też sam na ES7000, który u mnie jeszcze stoi.