Giętki ekran OLED AUO

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Firma AUO pracuje nad giętkim ekranem OLED. Biorąc pod uwagę, że Samsung ma wydać coś takiego już za kilka miesięcy nie jest to wiadomość wielce sensacyjna. Ale i tak ciekawa.

Wyświetlacz AUO ma zaledwie 0,3 milimetra grubości. To jedna z najbardziej niesamowitych własności technologii OLED. Dzięki niej realne staje się tworzenie giętkich paneli. Właśnie taki jest widoczny na zdjęciu, 4-calowy prototyp producenta. Jego rozdzielczość nie rzuca na kolana (zaledwie 240 x 320 pikseli), ale właściwości fizyczne już tak. Ekranik można wyginać bez strachu na około 10 milimetrów. Niby nie dużo, ale spróbujcie zrobić to samo ze zwykłym ekranem LCD.

Taki giętki ekran powstaje poprzez formowanie żywicowego substratu na szkle i nanoszeniu na nie elementów wyświetlacza OLED. Następnie dwa podłoża są rozdzielane i powstaje panel o grubości 0,3 milimetra.

Czy prototyp AUO doczeka się praktycznego zastosowania? Trudno powiedzieć, ale coraz więcej producentów zajmuje się tego typu nowinkami. Być może za kilka lat giętkie ekrany wejdą do produkcji masowej i zobaczymy je w pierwszych urządzeniach mobilnych. Co powiecie na komórkę lub tablet ze zwijanymi ekranami?

Wpis pochodzi z Multi-bloga.