Amazon wziął się jakiś czas temu za seriale. Póki co nie stworzył jeszcze niczego tak dobrego jak produkcje Netflixa, ale Człowiek z Wysokiego Zamku na podstawie powieści Philipa K. Dicka zapowiada się świetnie.

Jakiś czas temu pilot serialu został udostępniony przez Amazona w celu zbadania reakcji widzów. Firma obrała taką politykę przy produkcji swoich seriali. W kwietniu 2013, lutym 2014 i styczniu 2015 roku opublikowała łącznie kilkadziesiąt pierwszych odcinków seriali. Potem badała reakcje i na ich podstawie decydowała się czy zamawiać więcej odcinków.

Wiele pomysłów zostało odrzuconych. I dobrze, bo niektóre z nich, jak np. The After Chrisa Cartera, zapowiadało się bardzo słabo. Jednak ekranizacja książki „Człowiek z Wysokiego Zamku” Philipa K. Dicka akurat wyglądała bardzo ciekawie. Był to również najchętniej oglądany pilot z wszystkich, jakie wyprodukował Amazon. Nie dziwię się zatem, że serial doczeka się pełnego sezonu.

Poniżej oficjalny zwiastun z Comic-Con.

Jeśli nie znacie tej powieści Dicka, to w skrócie opowiada ona alternatywną wersję historii, w której Nazistowskie Niemcy i Japonia wygrały Drugą Wojnę Światową. Bohaterowie poszukują człowieka, który może znać sekret do lepszego, innego życia.

Nic więcej nie powiem, żeby nie psuć Wam zabawy.

Scenariusze do serialu pisze między innymi Frank Spotnitz, którego na pewno kojarzycie z The X-Files. Występują Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Joel de la Fuente, Cary-Hiroyuki Tagawa i Rufus Sewell. Premiera jesienią.