Grinch Fot. slworking2 Flickr

Obserwuję walkę na nowinki jaką LG i Samsung prowadzą przed targami CES 2014 (pisałem o tym na moim Facebooku) i z trudnością przypominam sobie, że przecież za pięć dni Wigilia. Coś chyba jest nie tak. AKTUALIZACJA – breaking news! Święta jednak będą! ;)

O absurdzie walki na nowości między Samsungiem i LG już kiedyś pisałem. Ten proces mogą zatrzymać tylko same wojujące firmy. Póki co nie ma na to szans. Aktualnie Koreańscy producenci tłuką się na prototypy wygiętych telewizorów UHD o przekątnej 105 cali. Pojawią się one na CES 2014, ale oczywiście nie w sprzedaży (aktualnie to bardziej niż pewne). Najśmieszniejsze są zapewnienia jakie czytamy w informacjach prasowych.

Pierwszy telewizor Ultra HD z zakrzywionym ekranem w formacie 21:9 (…) jest oficjalnie największym wyprodukowanym dotychczas telewizorem z zakrzywionym ekranem

– chwali się LG.

…pierwszy tak duży i tak mocno zakrzywiony telewizor na świecie (…) najsilniej zakrzywiony ekran na świecie

– wtóruje Samsung.

Biorąc pod uwagę bardzo burzliwą historię wykradania technologii i pozwów tych dwóch firm, trudno nie zastanawiać się kto komu tym razem podwędził pomysł?

 

Śledząc te prztyczki zastanawiam się jak daleko to jeszcze zajdzie? Jestem dość prostym facetem i na mój prosty rozum pięć dni przed świętami firmy powinny wysyłać do swoich klientów życzenia i prezenty. CES 2014 startuje dopiero 7. stycznia. Jeszcze będzie sporo czasu na chwalenie się nowinkami, których póki co i tak nikt nie kupi. Czy nie przyjemniej byłoby teraz złożyć życzenia, sprezentować jakąś nową aplikację Smart TV albo film w platformie VOD? No i wreszcie – jak długo to jeszcze może trwać? Jeśli tak dalej pójdzie, to za dziesięć lat wszyscy będą mieli to samo, każdy będzie mówił, że był pierwszy, a świąteczne życzenia i weekendowy relaks zastąpi walka rodem z Czarnego Piątku.

Przed świętami zawsze robię się spokojny i zadumany, więc wybaczcie mi proszę ten ton. Ale czy nie o to w takich okresach własnie chodzi? Żeby zwolnić, wyciszyć się i zastanowić. Nie przekrzykiwać.

 

AKTUALIZACJA 24.12.2013

Samsung nieco się zreflektował i akurat na Wigilię udostępnił aplikację Smart TV HBO GO. Czyli jednak święta będą! ;)

Wesołych!

Fot. na licencji CC slworking2 Flickr