Smartwatche są fajnym dodatkiem do komórki, ale ich baterie to poważny problem. Kolejny gadżet ładowany raz dziennie, a czasem nawet częściej. LG widzi rozwiązanie tego problemu w sześcianie.

Serwis Korea Times informuje o nowince technicznej firmy LG Chem. Są to miniaturowe akumulatorki dla sprzętu noszonego, szczególnie zegarków, o sześciennym kształcie. Ogniwa składane w chińskich fabrykach producenta mają (jego zdaniem) zapewniać 25% więcej energii niż dotychczasowe rozwiązania. Co to oznacza w praktyce?

Nowe baterie pozwolą na wydłużenie pracy smartwatchy o cztery godziny (…) LG Chem zaczęło ich sprzedaż na globalnym rynku

– powiedział Woo Byeong-min, rzecznik firmy.

Kwestia nowych technologii w produkcji baterii jest obecnie prawie tak istotna dla dużych producentów, jak sam sprzęt, w których je znajdujemy. Większa rozdzielczość ekranów, szybsze procesory, silniejsze układy graficzne, a przy okazji miniaturyzacja i coraz więcej funkcji uzależnionych od stałego podłączenia do Internetu. To niezbyt dobre połączenie jeśli myślimy o czasie pracy na baterii.

Inne nowinki z tego sektora, to między innymi:

LG Chem nie podaje póki co informacji na temat konkretnego sprzętu, w którym znajdziemy nowe baterie.