Okulary TriOviz

Firma TriOviz stworzyła system mający umożliwić zabawę z grami wideo i oglądanie filmów w trójwymiarze, bez konieczności inwestowania w nowy, drogi sprzęt 3D. Ile to kosztuje?

Widoczne na fotce okulary TriOviz mają różnokolorowe szkła dla lewego i prawego oka. Czyli cofamy się kilkadziesiąt lat do tyłu, do czasów kartonowych okularów z plastikowymi szkiełkami. Producent zapewnia jednak, że efekt będzie znacznie lepszy. I, jak wspominałem, widoczny na telewizorach 2D.

Jest tylko jeden, poważny problem. By dany film czy gra miała dodatkowy wymiar, musi zostać przystosowana do systemu TriOviz. Producent oferuje SDK (Software Development Kit – zestaw narzędzi dla programistów), ale póki co wybór tytułów wspierających technologię jest marny.

  • ENSLAVED : Odyssey to the West,
  • Batman Arkham Asylum Game of The Year Edition,
  • film Battle for Terra.

I to by było póki co na tyle. Z taką ofertą producent rynku nie zawojuje. A szkoda, bo same okulary nie są bardzo drogie (80 zł), a mogłyby przysłużyć się popularyzacji technologii stereoskopowej.

Jeśli macie ochotę spróbować, to okulary można kupić w oficjalnym sklepie producenta. TriOviz prowadzi wysyłkę do Polski i ma nawet naszą walutę w ofercie. Towar podobno dociera do klienta w maksimum 10 dni.

 

Źródło: TriOviz