Samsung JS9000 - Gry

Samsung zaproponował mi bym sprawdził co można znaleźć w zakładce gier systemu Tizen TV. Do grania akurat nie trzeba przekonywać mnie zbyt długo, więc odpaliłem Samsunga JS9000 i sprawdziłem co oferuje dla graczy. 

Przypominam, że model JS9000 z serii SUHD to obecnie jeden z najlepszych telewizorów Ultra HD na rynku jeśli idzie o wsparcie dla gier. Rewelacyjny obraz i znakomite wyposażenie to jedna z zalet, ale graczy najbardziej powinien ucieszyć input lag na poziomie 23 milisekund. To obecnie najlepszy wynik wśród odbiorników Ultra HD.

Jeśli jeszcze nie czytaliście testu tego telewizora, to serdecznie go Wam polecam.

Samsung JS9000 – plusy i minusy [test]

Oczywiście input lag jest najważniejszy w łączności z zewnętrznym urządzeniem. W przypadku gier to konsole lub komputer. Gry zaczynają mieć jednak ważne miejsce również w platformach Smart TV. Na co stać JS9000 i inne modele Tizen TV Samsunga pod tym względem?

Tak jak słyszycie i widzicie na filmie panel gier Samsunga obecnie nie oferuje niczego powalającego jeśli idzie o jakość produkcji, to mniejsze, casualowe tytuły. Rzutki, prosta strzelanina możliwa do obsługiwania nawet krzyżakiem w pilocie, mahjong czy obowiązkowy pasjans, który na telewizorach Smart sprawdza się znakomicie.

Dodatkowe możliwości daje platforma gametree TV, w której proste tytuły są dostępne z chmury. W przypadku takich produkcji ma to sens, bo są one proste i nie wymagają zbyt szybkiego łącza by działać płynnie.

Pod względem oferowanych gier Tizen zatem póki co nie rozpieszcza., Możliwości są jednak spore. Szczególnie pod względem komunikacji z innymi urządzeniami, którą w przyszłości producent może ciekawie wykorzystać.

Bardzo dużo zależy tu od tego, jaką drogę Samsung wybierze dla Tizena. Jeśli z czasem system ten zacznie zastępować Androida w większej liczbie urządzeń mobilnych Samsunga, to powstanie również na niego więcej aplikacji i gier, które będzie można w łatwy sposób przenieść do środowiska telewizyjnego. Mocy obliczeniowej w nowych odbiornikach nie brakuje nawet na bardzo zaawansowane, trójwymiarowe gry. Najlepsze modele telewizorów Samsunga na ten rok mają przecież ośmiordzeniowe procesory.

Mam też nadzieję, że za kilka lat doczekamy się w Europie usługi PlayStation Now. Cloud gaming próbuje wbić się do głównego nurtu już od kilku lat, ale póki co przysparza swoim właścicielom więcej problemów niż zysków. Liczę na to, że zainteresowanie tak dużych firm jak Sony i Samsung zaowocuje szybszym rozwojem.

Tak czy inaczej gry w Smart TV pokażą w nadchodzących latach niejeden pazur. Samsung jest na to gotowy, tylko musi teraz zadbać o repertuar ciekawych tytułów. W zeszłym roku producent zaoferował np. Need for Speed. Liczę, że w 2015 i nadchodzących latach będzie jeszcze lepiej.

.
.

Film montowałem na komputerze Acer Predator G3.