Gorilla Glass to aktualnie rzecz bardzo popularna. Chodzi o super wytrzymałe, a zarazem cienkie i lekkie szkło odporne na uszkodzenia mechaniczne. Znajduje ono zastosowanie głównie sprzęcie przenośnym, komórkach, tabletach itp. Ale może też sprawdzić się w dużych przekątnych. Nawet bardzo dużej. Na filmach 82 cale Gorilla Glass i test wytrzymałości.
Prezentacja dotyczy drugiej wersji Gorilla Glass. Ma być ona o 20 procent cieńsza niż pierwsza edycja (zaledwie 0,8 mm grubości), a przy tym bardzo wytrzymała. Taki materiał jest w stanie wytrzymać nacisk do 52 kilogramów.
Szkło może być też wykorzystywane w produkcji telewizorów. Na przykład 82 calowego odbiornika pokrytego dwumilimetrową wersją Gorilla Glass 2. Mając coś tak pancernego, nie trzeba by przejmować się przypadkowym zahaczeniem o ekran, rzuceniem padem od konsoli itp. 82 calowy ekran za pancerną szybą jest nawet dotykowy.
Widoczny na filmie prototyp telewizora ma 6 cm grubości.
Co ciekawe szkło Gorilla Glass powstało już w 1962 roku. Nie potrafiono jednak znaleźć dla niego zastosowania więc przeleżało w magazynie kilkadziesiąt lat
– czytamy na Gazecie.
Na każdą nowinkę w końcu przyjdzie pora.