Właśnie dostałem zaproszenie na konferencję Amazona, która odbędzie się w Warszawie 24 sierpnia. Niestety nie jest to TA konferencja, na którą wielu z nas czeka. Ale może i tak być ważna.

Na zaproszeniu widać Amazon Echo, sprzęt do zarządzania Internetem i informacjami, o którym już kiedyś pisałem.

To ciekawa zabawka, która jednak nie zrewolucjonizuje naszego życia aż tak bardzo jak sugerują to twórcy na spocie reklamowym. W końcu mamy też komórki, tablety, komputery, Smart TV itd. Echo nie zastąpi ich wszystkich, a przy cenie 180 dolarów nie będziemy też mieli głośnika w każdym pokoju.

Wróćmy jednak do nachodzącej konferencji.

Według moich informacji nie będzie to TA konferencja, na którą czekamy. Amazon nie wejdzie na polski rynek, nie zezwoli na oficjalne dodawanie polskich ebooków do swoich zagranicznych sklepów itp. Raczej powinniśmy spodziewać się podkręcania atmosfery. Obietnic na przyszłość itd.

Mam jednak nadzieję, że to pierwszy z wielu kroków na drodze do popularyzacji usług Amazona w naszym kraju. Ot chociażby dlatego, że chcę moją powieść „Trójka” sprzedawać oficjalnie w ich sklepie i tego samego życzę wszystkim polskim self-publisherom.

Może kiedyś…