CES 2016 - telewizor TCL

Prosiłem byście pytali i pytaliście. Dzisiaj wszystko co chcieliście wiedzieć o targach CES 2016… A nawet więcej!

Czytelnik lukspeed pytał czy webOS 2.0 dostanie aktualizację do wersji 3..0?

Pytałem o to kilku pracowników LG na stoisku tego producenta i niestety nie dostałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Większość z nich odpowiadała wymijająco, ale kilku powiedziało, że po prostu nie zostało to jeszcze ustalone. Przypuszczam, że LG będzie chciało dodać część funkcji do starszych telewizorów (realnie tych z 2015 roku), ale niektóre funkcje trudno będzie przenieść, bo np. Magic Zoom, zbliżanie obrazu na zasadzie wirtualnej lupy, uaktywnia się nowym przyciskiem na pilocie.

Nowe funkcje webOS 3.0 pokażę niedługo na filmie.

 

SEBA chciał wiedzieć czy Android TV dostanie pilota z żyroskopem i dobrą przeglądarkę?

Nikt z Sony nie powiedział mi na ten temat niczego ciekawego. W praktyce oznacza to, że przynajmniej na początku 2016 roku nic się w tej kwestii nie zmieni.

 

Ten sam czytelnik pytał o tańsze OLEDy za np. 5000 zł

CES 2016 - LG OLED z serii Signature

Prezentowałem Wam już nowości LG, na czele których stoi luksusowa seria Signature. I póki co tylko tyle powinniśmy się spodziewać w kwestii nowych OLEDów. Cen modeli OLED G6 i E6 z serii Signature jeszcze nie ma, ale to nie będzie tani sprzęt. Być może w drugiej połowie roku coś ruszy się w kwestii modeli bardziej przystępnych.

 

llukk pytał czy w okularach Playstation VR będzie można oglądać filmy tak jak w hełmach HMZ?

Pisałem Wam kiedyś sporo o HMZ. Nawet był u mnie test tego ekranu zakładanego na głowę. W przypadku Playstation  VR chodzi o rzeczywistość wirtualną, czyli również ekran na głowie, ale rozpoznający jej ruchy. To ogromna różnica, którą Sony chce wykorzystać oczywiście w grach dla PlayStation 4.

Czy będzie coś poza tym?

Playstation VR

Zapytałem o to dwóch promotorów marki i jedną pracowniczkę działu PR Sony. Wszyscy powiedzieli mi mniej więcej to samo – specyfikacje nie zostały jeszcze zamknięte, sprzęt się rozwija, nie mogą spekulować.

Czyli przekładając z korporacyjnej gadki na nasze – po prostu nie wiadomo.

Jeśli idzie o HMZ, to również nie wiadomo czy pojawi się kolejny model. Osobiście w to trochę wątpię, bo to nigdy nie był ogromny hit, a Sony ma teraz poważne problemy finansowe i zapewne całą parę będzie chciało puścić w gamingowy gwizdek. To właśnie na grach japońska firma zarabia obecnie najlepiej.

 

Horacy pytał o mniejsze OLEDy

Póki co cisza. Fakt, że seria Signature jest luksusowa momentalnie sprawia, że na mniejsze przekątne w jej zakresie nie ma co liczyć. To minimum 55 cali. O innych telewizorach narazie nic nie wiadomo.

 

steveminion pod tekstem o nowościach LG pytał czy OLED Signature pytał czy można je wieszać na ścianie

Wątpiłem w to, ale Bartłomiej Nowacki miał rację – owszem, można. Podstawka, na której stoi telewizor jest obracalna i po jej przestawieniu odkrywa wkręty w standardzie VESA. Złącza są wtedy ustawione nie do tyłu, ale do góry.

CES 2016 - LG - złącza w podstawce Signature

CES 2016 - LG - złącza w podstawce Signature

 

CES 2016 - LG - wieszanie nowych OLEDów

Wieszanie nowych OLEDów

 

Doniesienia dodatkowe

Ode mnie dodam jeszcze kilka ciekawostek.

  • Na CES 2016 ogłoszono poszerzenie zakresu działania Netflixa. Serwis działa już również w Polsce. Niestety póki co bez szału. Ceny Basic 7,99 euro, Standard 9,99 euro, Premium 11,99 euro. W niektórych filmach i serialach brakuje polskich napisów. No ale jest. Wreszcie.
  • Samsung Gear S2 Classic w wersji platynowej i złotej naprawdę jest wykonany z platyny lub złota. To nie tylko stylizacja, ale autentyczne, szlachetne materiały. Ceny nie są jeszcze znane.
CES 2016 - Samsung - Gear S 2 Classic z bliska
  • Najciekawsze miejsca i trendy na CES 2016 – strefa VR i AR (rzeczywistość wirtualna i rozszerzona) oraz proste i tanie kamerki do kręcenia materiałów 360 stopni. O jednej z nich niedługo powiem więcej.
  • Telewizory Samsunga z nanokryształami w roku 2016 będą promowane jako kwantowe kropki.
CES 2016 - Samsung Quantum Dot
  • Samsung i LG walczą na AGD. Samsung ma rewelacyjną lodówkę z wbudowanym ekranem i kamerami, które podglądają zawartość i pozwalają sprawdzić co w niej mamy zdalnie, smartfonem. Lodówka pozwala nawet na klonowanie obrazu z telewizji. CES 2016 - lodówka z ekranem od Samsunga


Z kolei w pralce Samsunga można dorzucać rzeczy już po rozpoczęciu prania, pauzując je i otwierając małe drzwiczki. Z kolei u LG jest lodówka z szybką, w którą klikamy, zapala się światło i mamy podgląd wnętrza, oraz czujnikiem do otwierania drzwi nogą. Pralki też wyglądają jak z kosmosu.

  • Wiele firm stawia silnie na ukrywanie kabli od telewizorów. Samsungowi jest z tym najłatwiej, bo ma One Connect Boxa (zewnętrzne pudełko z podzespołami podłączane do odbiornika jednym kablem). LG próbuje robić coś podobnego w podstawce OLEDów Signature, a Sony też chwali się designem ukrywającym przewody. Fajna tendencja.
CES 2016 - Sony X93D

CES 2016 - Sony X93D

  • Wróciła też walka na cienkie matryce LCD. Mają je Samsung, LG i Sony. Wyglądają naprawdę nieźle chociaż na szczęście producenci nie stracili rozumu i jednak pamiętają o jakości podświetlania. Bardzo cieszą też wąskie ramki wokół matryc (największy postęp widać u Samsunga w serii KS w stosunku do zeszłorocznej JS).
CES 2016 - Samsung - prototyp ultra cienkiego LCD

CES 2016 - Samsung - prototyp ultra cienkiego LCD

CES 2016 - Samsung - mała ramka wokół matrycy
Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to piszcie w komentarzach pod tym wpisem lub na moim Facebooku.

 

PS Mam jeszcze coś na deser.

CES 2016 - Hostessy