CES 2013

Jeśli lubicie nowinki techniczne, to zapewne kochacie styczeń. Targi CES w Las Vegas zawsze dostarczają tylu ciekawych zabawek dla sprzętowych nerdów, że można by pisać o nich przez kolejne dwa miesiące. Co zobaczymy na nich w tym roku?

Zamiast pisać kilkudziesięciu osobnych newsów przez, które będziecie musieli się przebijać godzinami wszelkie informacje sprzed CES 2013 wrzucę w jedno miejsce. Tutaj. Targi ruszają we wtorek, 8. stycznia, więc mamy jeszcze kilka dni na zebranie już potwierdzonych zapowiedzi, a także plotek.

Aktualnie najwięcej szumu robią wokół siebie LG i Samsung. Inni producenci jeszcze nie rozpieścili nas zapowiedziami. Jeśli wiecie o czymś czego tu nie uwzględniłem, piszcie w komentarzach lub na moim Facebooku.

 

LG na CES 2013

OLED

Jako, że za miesiąc pierwsze modele 55-calowego OLED-a LG trafią do klientów, to na CES 2013 na pewno też go zobaczymy. Mnie najbardziej interesuje data premiery w Europie, ale niestety wszystko wskazuje na to, że jej nie poznamy.

Nowy pilot Magic i sterowanie głosem

Jedną z najciekawszych nowinek jakie ma zaprezentować LG nie będzie pilot Magic w odświeżonej stylistyce, ale funkcja sterowania telewizorem za pomocą głosu, która podobno ma sobie radzić ze zwyczajną mową. Samsung ma już sterowanie głosem, ale na bazie ustalonych komend. LG zapowiada możliwość swobodnej „rozmowy” z telewizorem. Jeśli będzie działać – jestem za!

U Samsunga wygląda to obecnie tak.

Laserowy projektor

LG zapowiada Hecto Laser TV. Nazwa jest myląca, bo to nie telewizor, tylko projektor. Laserowy. Podobno nie straszne będzie mu światło, małe pokoje i długi czas pracy. Zobaczymy jak z jakością.

 

Więcej Google TV

Platforma Google TV nie podbiła świata, ale LG ma jeszcze nadzieję na więcej. Dlatego na CES 2013 pokaże nowe odbiorniki z takimi możliwościami. Będą to modele GA6400 (42, 50, 55 i 60 cali) oraz GA7900 (47 i 55 cali, cieńsza ramka).

1080p w telefonie

LG nęci też wizją rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli na 5 calach w telefonie Optimus G2. Nie wiadomo jeszcze, czy to o niego chodzi, ale bardzo możliwe że tak. Podnieca Was Full HD w komórce?

 

Samsung na CES 2013

85 cali UHD

Samsung pokaże przede wszystkim 85 calowy telewizor o rozdzielczości UHD. To ważna nowość w tej firmie, bo konkurencja już coś podobnego ma. Rzućcie okiem na mój test 84-calowego LG UHD.

OLED

Podobnie jak LG, Samsung pokaże też swój OLED. To pewne. Pytanie tylko czy pochwali się datą premiery i oficjalną ceną?

Smart Evolution Kit

Wiadomo już również, że Samsung zaprezentuje pierwszy Evolution Kit. To przystawka poszerzająca możliwości techniczne telewizora (lepszy procesor, układ graficzny i pamięć), bez konieczności kupowania nowego odbiornika. Pisałem o niej po wizycie na Samsung Forum 2012.

Najważniejsze pytanie – ile będzie kosztować?


4,99 cala Full HD

Plotki mówią również o prezentacji 5-calowego ekranu OLED o rozdzielczości Full HD. Jest to możliwe, bo Samsung musi obecnie walczyć z silną konkurencją LCD w sektorze mobilnym.

Giętki ekran już masowo?

Niepotwierdzone informacje dotyczą też prezentacji giętkiego ekranu Samsunga.  To akurat nikogo by nie zdziwiło, bo producent pokazuje takie prototypy od lat. Ciekawa byłaby dopiero informacja o starcie masowej produkcji.

Nowe monitory

Będą też nowe serie monitorów Samsunga w tym model SC7700 z serii 7 wyposażony w dotykową matrycę.

Niespodzianka

Na koniec Samsunga zapowiada coś jeszcze… ale nie wiadomo co :) Stawiam po prostu na OLED i nowy HUB treści sieciowych.

 

Panasonic na CES 2013

Nowe plazmy

Przede wszystkim mają pojawić się nowe plazmy. Nawet jeśli Panasonic zaprzestanie rozwoju tej technologii, to i tak będzie wydawał nowe telewizory. Wyższe serie PDP mają podobno wejść do sklepów na przełomie lutego i marca. Trzymam kciuki.

 

Sony na CES 2013

Nowe komórki

Sony ma pokazać dwie nowe komórki – Sony Xperia Z i Xperia ZL. Plotki mówią o czterordzieniowym procesorze 1,5 GHz Snapdragon S4, 2 GB RAM i ekranie 1080p w modelu Xperia Z.

 

Czy powróci Crystal LED?

Sony na 100% pokaże już znany lub jakiś nowy ekran 4K, ale mnie najbardziej ciekawi kwestia technologii Crystal LED. Producent chwalił się nią na zeszłorocznych targach CES. Czy w tym roku wspomni o niej ponownie?

 

Philips na CES 2013

Szukam…

 

Toshiba na CES 2013

Szperam…

 

Sharp na CES 2013

Węszę…