Fot. na licencji CC NoHoDamon FlickrWpis pochodzi z Multi-bloga.

Co roku słyszymy o tym, że TVP zarabia na abonamencie mniej i mniej pieniędzy. Głosy płaczu i rozpaczy raczej nie będą teraz cichsze. W roku 2011 pieniędzy z abonamentu radiowo-telewizyjnego było najmniej w historii Telewizji Polskiej.

W 2011 roku tylko 32,2% osób wypełniło obowiązek ustawowy płacenia abonamentu RTV. Dla porównania wskaźnik ściągalności opłat abonamentowych w krajach Unii Europejskiej wynosi średnio ok. 90%

– pisze o sprawie Janusz Sulisz z SatKuriera.

W ubiegłym roku Telewizja Polska miała przychody z abonamentu na poziomie 205,4 milionów złotych. W roku 2010 było to 221,5 mln zł. W latach poprzednich było jeszcze lepiej. Między 2002 a 2007 TVP otrzymywało około 300 mln zł z abonamentu opłacanego przez swoich widzów.

Zdaniem Juliusza Brauna, prezesa zarządu TVP, obecna sytuacja nie jest wesoła.

Utrudnia to wykonywanie naszych ustawowych zadań. Większość środków z abonamentu, czyli 159,4 mln zł przeznaczać musimy na utrzymanie 16 oddziałów terenowych wskazanych w ustawie o radiofonii i telewizji. Wszystkie programy tworzone na potrzeby pozostałych anten mogły więc otrzymać w całym minionym roku z abonamentu wsparcie w wysokości jedynie 46 mln zł

– powiedział Braun.

Informacje o zeszłorocznym wykorzystaniu wpływów abonamentowych TVP oraz latach poprzednich, znajdziecie na stronie TVP.pl.

 

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Fot. na licencji CC NoHoDamon Flickr