W grudniu zeszłego roku testowałem dla Was telewizor Philips PFK6550. Jego użytkownicy mają problemy z 3D. Czy zostanie to poprawione? 

Inne nazwy tego modelu to Philips PFH6550, Philips PFK6510, Philips PFT6550 itp. Wszystkie modele wymieniłem w teście. W połowie grudnia nagrodziłem ten model Philipsa mianem jednego z najlepszych telewizorów roku 2015 (głównie ze względu na oferowane funkcje oraz stosunek jakości do ceny).

Dzisiaj, po kilku miesiącach, wiem, że była to właściwa decyzja. Philips 6550 z zeszłego roku jest już bardzo trudno dostępny i zgodnie z tym co pisałem w odpowiedziach na Wasze pytania po konferencji Philipsa, nowych egzemplarzy już nie będzie, bo lada chwila zastąpi go tegoroczny Philips 6501.

Ja Philipsa PFK6550 używam od kilku miesięcy (po teście producent nie potrzebuje go jeszcze z powrotem, a ja nie nalegam, bo mi odpowiada – zwrócę, gdy będę musiał) i prawie wszystko działa w nim tak jak powinno w sprzęcie z Android TV.

Prawie.

Po moim teście Obywatele świata HD dali mi znać o dużych problemach z obrazem 3D w modelu Philips PFH6550. Ja nie testowałem tej funkcji (chyba przeczuwałem już zbliżającą się śmierć technologii trzeciego wymiaru wt telewizorach), ale czytałem doniesienia (Wasze i z innych źródeł). Mówiąc krótko – jest źle. 3D w tej serii ma duży crosstalk (widoczne rozdzielenie obrazu dla lewego i prawego oka), z którym nie bardzo cokolwiek da się zrobić.

Pytałem o to na niedawnej konferencji producenta w Brukseli, ale nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Po powrocie do Polski skontaktowałem się jednak z Adrianem Gonzalez-Ibbitsonem, międzynarodowym PR Managerem Philipsa. Zapytałem go wprost czy producent planuje aktualizację systemową poprawiającą tę funkcję. Otrzymałem oficjalną odpowiedź.

Sprawdziłem ten temat u naszych różnych zespołów produktowych i aktualnie nie ma planów dotyczących aktualizacji oprogramowania w kwestii 3D. Zadbamy o to, byś dowiedział się o takiej aktualizacji jeśli pojawi się ona w przyszłości

– komentuje Adrian Gonzalez-Ibbitson.

By nic nie umknęło w tłumaczeniu cytuję również oryginalną wypowiedź.

I checked with our different product teams and there’s no new software update scheduled for the 3D for now. We will make sure you know if an update will be available in the future and when.

Philips 6550

Philips 6550

 

Dla fanów 3D, którzy kupili lub byli zainteresowani tym modelem, nie ma więc dobrych wieści. Aktualizacja nie jest teraz w planach, a biorąc pod uwagę, że w modelach z roku 2016 3D nie ma w ogóle i praktycznie wszyscy producenci wycofują się ze wsparcia stereoskopii, można założyć, że problemy z 3D w Philipsie 6550 z 2015 roku nie zostaną poprawione.

Szkoda, bo to jedna z nielicznych wad tego bardzo udanego telewizora. Tak więc:

  • Jeśli 3D Was nie interesuje – polecam go. To bardzo udany telewizor w atrakcyjnej cenie.
  • Jeśli 3D jest dla Was istotne – szukajcie czegoś innego.

 

Mój test telewizora Philips PFK6550 zaktualizowałem o powyższe informacje.