Pamiętacie zwycięski projekt w konkursie urodzinowym z czerwca? Piotr Grobelny, jego autor, stworzył elektroniczny stół do pinballa i wygrał 50 cali Sharpa. Chcecie zobaczyć większą wersję jego konstrukcji?

Jak wykorzystałbym 50 cali Sharpa? Umieścił je wszystkie na moim specjalnym stojaczku i rozegrał kilka partii ze znajomymi w Pinball FX2 ;) (obiecuję zdjęcia!)

– pisał Piotr na swojej stronie, a mi jego projekt spodobał się tak bardzo,że nagrodziłem go telewizorem Sharpa o przekątnej 50 cali.

Zapewniałem też, że będę autora trzymał za słowo i domagał się prezentacji nowej wersji stołu, z wykorzystaniem większego ekranu. Wyobrażacie sobie stół do pinballa o przekątnej 50 cali i rozdzielczości Full HD? Nie musicie, bo autor dotrzymał słowa i podesłał fotki gotowej konstrukcji. Stoi ona na nowym stole, który autor musiał kupić specjalnie pod większą przekątną.

 

Pinball na 50 calach

Tym razem do sterowania twórca wykorzystał pady od Xboxa, ale podobno zastosowane w pierwszej wersji Wiiloty działały lepiej. Telewizor jest podpięty do komputera schowanego pod stołem. Jeśli macie chrapkę zrobić coś takiego sami, to zajrzyjcie na stronę Piotra. Podaje na niej namiary na oprogramowanie potrzebne do własnoręcznego zbudowania takiego gadżetu.

Salony gier z lat 90-tych się chowają!

 

 

 

Dzięki Piotr! Świetna robota.