Jako, że w poniedziałek był ważniejszy temat Philipsa z Androidem, a dodatkowo jestem na urlopie, to tradycyjny skrót newsów przeniosłem w tym tygodniu na środę. Tym samym zachęcam do lenistwa w środku tygodnia!

Zasady są te same, co w każdym Poniedziałku na skróty. Poniżej znajdziecie najciekawsze informacje ostatnich dni, których przeczytanie zajmie Wam góra 10 minut. Jest środek tygodnia. Po co się przemęczać?

 

Telewizor zginany na zawołanie już w Korei

Po moich testach okazało się, że wygięta matryca ma nawet praktyczne uzasadnienie. Dlatego warto wspomnieć, że Samsung zaczyna sprzedaż telewizora pozwalającego na wygięcie ekranu na zawołanie. Póki co w Korei i nie wiadomo za ile.

To taki model jak na targach CES, tylko że w rozmiarze 78, a nie 85 cali. Tanie to raczej nie będzie.

 

Więcej OLED LG

LG 55EC9300

LG 55EC9300

Odpowiedzią LG na nowinki koreańskiego konkurenta będzie OLED. Nowy model, to 55EC9300 z systemem webOS. Ma kosztować 4000 dolarów, więc około 12 500 zł.

 

105 cali za górę złota

LG 105 Ultra HD

Oprócz OLEDów z webOS LG sprzedaje też 105 calowy telewizor 5K o proporcjach matrycy 21:9. To także nowinka, którą widzieliśmy na CEs 2014. „Maleństwo” kosztuje już trochę więcej, bo 117 tys. dolarów. To zaledwie 360 tys. zł. Taniocha.

 

Luksusowy smart zegarek

Zegarek Michaela Bastian i HP

Projektant HP stworzy wspólnie z Michaelem Bastianem luksusowy smart zegarek. Podobno ma mieć kopertę o grubości 44 mm wykonaną ze stali nierdzewnej i łączyć się z telefonami iOS i Android. Póki co to tylko domysły, ale prędzej czy później takie ustrojstwa powstaną. Stawiam, że będą droższe niż mój komputer, telewizor i komórka razem wzięte.

 

Panasonic i Sony jednak razem!

Dawno temo pojawiła się informacja, że Sony i Panasonic będą współpracować w celu szybszego rozwoju technologii OLED w Japonii. Później coś się popsuło i firmy zarzuciły ten odważny plan. Teraz chyba groza przegranej z Koreańczykami zajrzała im głębiej w oczy, bo powracają do dawnego pomysłu.

Panasonic, Sony i Japan Display mają pracować wspólnie nad masową produkcją OLED. Jeszcze nie w tym roku, ale od stycznia 2015. Rząd japoński ma 75% udziałów w spółce, Japan Display 15%, a Sony i Panasonic po 5%.

Powodzenia.

 

Oculus Rift DK2 ma ekran z komórki

Nowa wersja przedprodukcyjna Oculus Rifta, wyświetlacza do rzeczywistości wirtualnej, od którego na targach IFA 2013 zrobiło mi się niedobrze, wykorzystuje ekran Samsunga Note 2… Dosłownie. Po rozłożeniu urządzenia na części w środku znajdziemy wyświetlacz wyciągnięty żywcem ze smartfonu Samsunga. Dzięki tej sprytnej zagrywce sprzęt ma rozdzielczość 1080 x 960 pikseli dla każdego oka, a jest lżejszy i mniejszy niż poprzednia wersja.

 

Teraz zostawiam Was już samych z wredną środą i polecam walczyć z nią za pomocą lenistwa.