Jeśli nie udzielił się Wam pozytywny, świąteczny nastrój, to być może te wiadomości pomogą.

Jeśli któraś z historii Was zainteresuje, to więcej przeczytacie w serwisie DobreWiadomosci.net.pl, który jest partnerem tej serii.

Na początek zapowiedź ciekawego wydarzenia kulturalnego. Jeśli lubicie dobrą muzykę filmową, to w przyszłym roku będziecie mogli posłuchać jej w najlepszym wydaniu. Hans Zimmer, zdobywca Oscara za muzykę do Króla Lwa i twórca ścieżek dźwiękowych do takich hitów jak Incepcja, Interstellar, Gladiator czy Rain Man, przyjeżdża do Polski ze swoją tracą koncertową. Pod koniec maja zagra w Gdańsku, Łodzi i Krakowie. Bilety nie są tanie, zaczynają się od 179 zł, a kończą na 549, ale widowisko może być znakomite.

Zostajemy w klimatach filmowych, bo warto wspomnieć o Denzelu Washingtonie. Znany amerykański aktor, zdobywca dwóch Oscarów, postanowił ostatnio wpaść z wizytą do bibliotekarki, którą poznał w dzieciństwie aby życzyć jej wszystkiego najlepszego z okazji 99 urodzin.

Podobno 50 lat wcześniej, 7-letni Denzel wszedł do Biblioteki Publicznej w Mount Vernon i poprosił o jakąś małą i cienką książkę, żeby mógł ją przeczytać w weekend i przygotować sprawozdanie do szkoły.

Uwielbiam takie akcje. Jasne, że gwiazdy robią to po części, by pokazać się w jasnym świetle. Ale nikt tu nic nie traci, a wręcz przeciwnie – wszyscy zyskują. Równie dobrze w tym czasie Denzel mógł grać w golfa, a zamiast tego sprawił, że sympatyczna staruszka miała ciekawy dzień.

A skoro o ciekawych dniach mowa, to polska artystka Agata Oleksiak, tworząca pod pseudonimem Olek, musiała mieć naprawdę udany dzień, gdy z pomocą kobiet z Syrii i Ukrainy pokryła wyszydełkowanym materiałem cały budynek!

Artystka wybrała 100-letni dom w fińskiej miejscowości Kerava. Dwupiętrowy budynek „zapakowała” w różową dzianiną.

Ciekawe w tym jest to, że Olek skończyła prace nad tą instalacją kilka miesięcy temu, ale dom nadal jest różowy. Artystka dzieli się na Instagramie zdjęciami różowego domku zasypanego śniegiem.

Na Instagramie znajdziecie też panią Carlę Brooks, która wspólnie z synem pokazuje na nim i na swoim blogu The little girl from Kamas, wycieczkę po 20 krajach Europy. Jej syn, Barton, zabrał mamę na ten wyjazd po śmierci jej męża. Kobieta opiekowała się niepełnosprawnym mężczyzną przez 20 lat. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Po śmierci swojego ojca Barton chciał jakoś podziękować mamie, więc zaserwował jej 20 przygód w 20 miastach Europy. Po jednym na każdy rok, który spędziła u boku chorego męża.

Ta historia musiała Was wprowadzić w pozytywny humor!

Trzymajcie się ciepło i dobrego dnia!