Hbb TV Summit 2012
Niedawno zapowiadałem, że wybieram się na konferencję HbbTV Summit. Na Facebooku przypominałem Wam, że konferencja odbywa się właśnie dzisiaj. Dotarłem prawie na czas. Akurat na wystąpienie doktora Klausa Illgner-Fehnsa z HbbTV Consortium. Jeśli macie jakieś pytania w związku z technologią HbbTV, piszcie w komentarzach lub na Facebooku.

Hbb Summit Klaus Ilgner-Fehns

HbbTV nie jest produktem z wysokiej półki. Zostało zaprojektowane dla masowego rynku i do takiego trafia

– mówi doktor Fehnsa podczas prezentacji niektórych możliwości telewizji hybrydowej. Te są dość ciekawe. Jeśli nie wiecie o co dokładnie chodzi, to polecam niedawną publikację na ten temat. W skrócie jest to technologia pozwalająca na dostosowanie treści wyświetlanej na ekranie do naszych potrzeb i oczekiwań. Może to być sklep, opis filmu czy statystyki podczas meczu piłki nożnej, których nie widać w tradycyjnej transmisji.

Hbb TV w akcji

Podczas dzisiejszej konferencji pojawią się przedstawiciele kilku producentów

(Sony, Philips, Thomson, LG, Samsung, TechniSat), a także goście z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polskiej itp. Pojawią się też goście zagraniczni. Oprócz wspomnianego przedstawiciela HbbTV Consortium kilka słów powie jeszcze Lars Friedrichs z ProSiebenSat.1 Digital i Philippe Loussararian z httv, który zaprezentuje przegląd rynku HbbTV we Francji.

Plan dnia jest ciekawy, gości sporo.

 

Hbb TV Summit Publika