Skończył się pierwszy sezon serialu True Detective (u nas jako Detektyw) i jestem ciekaw jak polscy widzowie go oglądali. W przypadku House of Cards moja ankieta nie pozostawia złudzeń – królują źródła nieoficjalne.

Kwestię poruszyłem w piątek, komentując grafikę pokazującą liczbę ściągnięć serialu House of Cards z nieoficjalnych źródeł. Okazało się, że Polska jest w na drugim miejscu, zaraz po USA. Z tą różnica, że w Stanach Netflix, rodzinny dom serialu z Kevinem Spacey, jest dostępny, a u nas nie.

House of Cards z torrentów

Fot. http://pmcvariety.files.wordpress.com

Po komentarzu zaprosiłem Was do anonimowej ankiety. Pytałem w niej gdzie oglądaliście House of Cards. Wynik jest jasny i był prosty do przewidzenia – rządzą źródła nieoficjalne (ankieta pozostaje otwarta, więc jeśli jeszcze nie głosowaliście, to zachęcam).

Tym czasem zapraszam do kolejnego, anonimowego badania, w którym podobne pytanie stawiam w kontekście serialu True Detective (Detektyw). Pisałem już o nim na Masie Kultury, nie szczędząc pochwał.

Teraz pierwszy sezon serialu dobiegł końca i ciekawi mnie czy polskich widzów skusiła oferta HBO. Oficjalnie serial Detektyw można u nas oglądać w ramówce HBO oraz przez usługę HBO GO. niestety problem jest ten sam, co w przypadku House of Cards na nc+ – potrzebny jest abonament.

Aby korzystać z serwisu HBO GO, należy w pierwszej kolejności założyć konto. Żeby to zrobić, musisz mieć wykupioną odpowiednią usługę u operatora posiadającego w ofercie HBO GO

– czytamy na oficjalnej stronie.

W przypadku Netflixa jest więc problem ograniczeń regionalnych, a w przypadku HBO GO zależności dostępu do usługi, od posiadanej oferty telewizyjnej. Jako widz, najchętniej po prostu wykupiłbym abonament samego HBO GO lub płacił za pojedynczy odcinek i oglądał bez konieczności przypisywania się do konkretnego operatora.

Przypuszczam jaki wpływ ma takie rozwiązanie HBO na wybierane przez Polaków źródła serialu, ale mogę się mylić, więc proszę Was o zdanie. Zapraszam do anonimowej ankiety na temat True Detective.

 

Gdzie oglądałeś/oglądałaś True Detective (Detektyw)?
HBO
HBO GO
Inne
Zobacz wyniki