OLEDy, tego nie zabraknie na tegorocznym stoisku LG na targach IFA. Nie mogę się doczekać! Co jeszcze i co z oferty LG interesuje Was?

OLED 4K i HDR

Zaczynam od tego co w dziale RTV LG teraz najważniejsze, a przy okazji tego co mnie najbardziej jara – OLED. Na YouTube wyjaśniałem niedawno czym jest ta technologia.

Dla przeciętnego odbiorcy istotne jest to, że OLED to cieńsze telewizory z dużo lepszą czernią.

Na IFA LG będzie je silnie promować za pomocą dwóch nowinek – OLEDa 4K i pierwsze modelu z HDR (65/55EF9500 oraz 55EG9200). LG pokaże też zakrzywionego OLEDa EG9100 i prostego EF9500.

Generalnie telewizorów organicznych na stoisku LG nie zabraknie. I bardzo mnie to cieszy. Im więcej, tym lepiej. Czas na jeszcze lepszą ofertę, spadek cen i skok jakości do UHD. Wszystko to powinniśmy dostać w trakcie i po targach IFA.

 

Walka na zegarki

Samsung na pewno pokaże na IFA nowy smartwatch z okrągłą, stalową kopertą. Liczę na to, że LG nie pozostanie dłużne swojej koreańskiej konkurencji i też pochwali się czymś nowym z działki sprzętu noszonego. W zeszłym roku walka na zegarki była bardzo zawzięta.

IFA 2014 - Smartwatche

Chcę drugiej rundy, po której otrzymamy smartwatche z lepszymi bateriami, zamknięte w obudowach z ładniejszych materiałów i nowymi funkcjami zwiększającymi wachlarz zastosowania.

Póki co wiadomo, że LG dodaje obsługę WiFi w zegarku LG G Watch R. Chciałbym jednak zobaczyć nowy hardware z metalową tarczą.

 

Mobili – tak, ale głównie dodatki

W mobilkach LG na pewno będzie chwaliło się nowym tabletem LG G Pad II. Widoczny na zdjęciu poniżej 10,1-calowy tablet z rozdzielczością 1920 x 1200 pikseli, procesorem Snapdragon 800 2,26 GHz, 2 GB pamięci RAM i 15 GB na programy jest już znany od kilku dni. Ciekawa, mała zabawka.

Mnie jednak interesują dodatki. Ot chociażby klawiatura LG Rolly (KBB-700). To nie będzie coś, co zrewolucjonizuje rynek (klawiatury do sprzętu mobilnego są dostępne od dawna), ale bardzo ciekawi mnie jakość wykonania tego dodatku i wygoda pisania na nim. Jeśli jest wysoka, a klawisze pozwalają na szybkie pisanie, to może być naprawdę ciekawe. Na filmie promocyjnym klawisze wydają się nieco upchane, ale producent zapewnia, że ich rozstaw wynosi 17 mm i jest tylko o 1 mm mniejszy niż w większości klawiatur. Właśnie dlatego chcę to sprawdzić na żywo.

Designersko pomysł jest rewelacyjny.

 

Co Was najbardziej interesuje z oferty LG? Piszcie w komentarzach lub na moim Facebooku. Sprawdzę wszystko na miejscu.

 

Wpis powstał we współpracy z firmą LG.