Apple

Peter Misek, nowojorski analityk z firmy Jefferies, donosi, że firma Apple zrezygnowała z produkcji części paneli LCD do swoich urządzeń przez Samsung Electronics i przeniosła się pod skrzydła Sharpa. Nie ma w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę, że Samsung coraz bardziej ochoczo podchodzi do tematu dotykowych smartfonów i tabletów.

To bardzo ważna umowa dla Sharpa, który zainwestował ostatnio duży kapitał w zwiększenie możliwości produkcyjnych i modernizację swoich fabryk. Apple ma dzięki temu partnera, który może zapewnić większą kontrolę dostaw w niższych cenach

– powiedział Misek bazując na swoich wizytach w Japonii i rozmowach z przedstawicielami Sharpa.

Według analityka producenci telewizorów, w tym Samsung, głowią się obecnie nad tym jaki będzie płaski panel Apple (może taki jak nowy panel Sony?). Według Amerykanina Apple wykorzysta amorficzne panele LCD TFT i ruszy z produkcją swoich telewizorów w lutym przyszłego roku. Podobno konkurencja jest od 6 do 12 miesięcy w tyle za czymś, co może nazywać się iTV. Brakuje im lepszego oprogramowania i doświadczenia w tworzeniu architektury działającej w chmurze.

Czy iTV będziemy mogli kupić już w połowie przyszłego roku? Może właśnie wtedy koncepcja Smart TV ruszy do przodu. Obecnie to niestety głównie Stupid TV.