Carbon Trust
Koreański producent, LG, ma w ofercie dwa telewizory LCD LED, które mogą zostać oznaczone naklejką Carbon Reduction Label za niską emisję dwutlenku węgla w każdym momencie ich istnienia. To pierwszy producent z takim wyróżnieniem w Europie. O co dokładnie chodzi?

Modele, które spodobały się organizacji Carbon Trust tak bardzo, że przyznała im wyróżnienie, to LG 47LW5500-ZE i LG 47LW550T-ZE. Są to modele 3D.

Europa jest największym na świecie rynkiem TV, więc jest bardzo ważne dla LG, by komunikować klientom nasze zaangażowanie w tworzeniu najlepszych na świecie produktów z użyciem odpowiedzialnych procesów produkcyjnych i właściwych materiałów

– powiedział Il-geun Kwon, szef działu R&D LG.

Oznaczenie Carbon Reduction jest przyznawane w oparciu o przyjazne środowisku procesy produkcji, transportu, przygotowaniu do użytku i wreszcie usuwania odbiorników.

 LG 47LW5500-ZE

Po co takie oznaczenia? Dla klientów. Według badań Caron Trust w Wielkiej Brytanii 47% osób kupujących nowy sprzęt jest bardziej skłonnych wybrać produkty przyjazne środowisku. 21% osób jest podobno w stanie zapłacić więcej za sprzęt z oznakowaniem o mniejszej emisji dwutlenku węgla.

Brzmi nieźle, chociaż jakiś czas temu widziałem inne badania rynku Australijskiego, które mówiły, że owszem, klienci zwracają uwagę na naklejki o eko-produktach, ale koniec końców wybierają i tak sprzęt o najlepszym współczynniku jakości w stosunku do ceny.

Niemniej i tak gratulacje dla LG za eko-telewizory.
Źródła: Carbon Trust,  Home Cinema Choice