OLED Star Wars

Czwartek, 18:00. LG oficjalnie zapowiada nowe telewizory OLED na rynek Polski. Jest 4K, są Gwiezdne Wojny oraz oczywiście telewizory. Co, kiedy i za ile?

OLEDy Ultra HD są już dostępne od pewnego czasu za granicą. My musieliśmy czekać dłużej, ale było pewne, że przed okresem świątecznym LG wprowadzi coś nowego z tej technologii również do Polski. Na warszawskiej konferencji dowiedzieliśmy się co. Oto konkrety co, kiedy i za ile.

Telewizory OLED:

  • LG EG910V – 55 cali Full HD – 9999 zł – już wchodzi do sklepów
  • LG EG960V – przekątna 65 cali – ceny od około 30 000 zł – premiera przed świętami

Firma LG pochwaliła się też w Warszawie współpracą z marką Star Wars. Koreański producent bardzo silnie podkreśla największą zaletę OLEDów – ich kontrast. A ten najlepiej oczywiście sprawdza się w gwiezdnym kinie. Filmy takie jak Grawitacja, Interstellar czy właśnie Gwiezdne Wojny, to materiał doskonały dla OLEDów.

Co wynika z tego dla klientów w praktyce? Od 29 października do telewizorów LG dodawany będzie zestaw filmów Star Wars w prezencie. 9 płyt – 6 z filmami plus 3 z dodatkami.

 

Najwyższy model OLED, LG EG9600 w Europie nazywany EG960V jest produkowany w przekątnych 55 i 65 cali. Wielka szkoda, że nie będzie u nas jeszcze wersji 55-calowej.

EG960V to model o ocenach którego już pisałem. Póki co zachwycił wielu testerów. Jak sprawdzi się w praktyce? O tym poinformuję już niedługo, bo miałem go już u siebie i bawiłem się nim do upadłego.

Dzięki temu test telewizora LG EG960V OLED 4K będzie na blogu już w poniedziałek.

Zapraszam serdecznie.