LG EC930V - podstawka i logo

Czy to będzie rok OLED? Dla LG na pewno. 7 nowych telewizorów organicznych w 5 seriach. Jedynym modele Full HD będzie kontynuowany z zeszłego roku LG 55EC930V. Postanowiłem więc rzucić na niego okiem. Co chcecie o nim wiedzieć?

O nowościach LG w temacie OLED pisałem już kilka razy. Polecam Wam posty:

Nowy sprzęt LG widziałem na targach CES 2015.

 

Tytułowy telewizor LG EC930V nie będzie jedną z nowości. To model, który znamy już zeszłego roku. Jest to młodszy brat testowanego przeze mnie LG EA980, który w odróżnieniu od tamtego panelu ma już system operacyjny webOS.

LG EC930V

Dlaczego wracam do tego modelu? Bo to jedyny telewizor OLED o przekątnej 55 cali i rozdzielczości Full HD jaki można kupić w tym roku. Wszystkie nowe modele LG będą już panelami Ultra HD, a inni producenci w tym roku nie uraczą nas raczej swoją odpowiedzią na ofertę OLED LG.

LG EC930V będzie też w tym roku OLEDem najbardziej przystępnym cenowo. Nie wiemy jeszcze ile będą kosztowały nowe panele OLED 4K, ale znamy przypuszczenia na podstawie rynków zagranicznych i plotek. Po premierze nowych linii tylko LG EC930V będzie można dostać w cenie poniżej 10 tys. zł. Być może do końca roku się to zmieni, ale nie wiadomo.

 

Tak więc przyjąłem od LG telewizor OLED EC930V na testy i sprawdzę w nim wszystko co Was interesuje.

Pytajcie w komentarzach pod tym wpisem i na moim Facebooku. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was kwestie.

 

AKTUALIZACJA 9.04.2015

Zapraszam na test telewizora OLED LG EC930V.