LG 3D
Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Przedwczoraj pisałem o tym, że mimo kryzysu i roku bardzo ciężkiego pod względem klęsk żywiołowych, firma Samsung radzi sobie znakomicie. Okazuje się, że nie tylko ona. Lokalny konkurent wielkiego S, koreańskie LG, opublikowało podobny raport za czwarty kwartał 2011 roku. LG wychodzi na swoje.

Zysk operacyjny LG w tym okresie wyniósł 23 miliardy wonów, czyli około 20,5 miliona dolarów. Firmie powiodło się w sektorze sprzętu domowego i komórek. Dział TV wygenerował 150 miliardów wonów zysku operacyjnego i rekordowe 8,8 milionów telewizorów wysłanych do sprzedawców. Wysokie zapotrzebowanie na sprzęt LG wynikało głównie z gorącego okresu świątecznego. Przewidywania dla roku 2012 są równie optymistyczne.

Przewidujemy, że całkowite zapotrzebowanie będzie rosło ze względu na Igrzyska Olimpijskie w Londynie i wyłączenie analogowych sygnałów telewizyjnych. Większa liczba treści 3D może również zwiększyć zapotrzebowanie na telewizory 3D i Smart TV oraz nasilić rywalizację między producentami

– czytamy w raporcie LG. Producent przewiduje również zwiększenie zainteresowania swoimi produktami ze względu na nowy wygląd Cinema Screen. Ta linia designu odpowiada za panele prawie pozbawione ramek. Rzeczywiście prezentują się one znakomicie.

LG Cinema Screen

Raport LG możecie przeczytać w postaci pliku pdf.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.