LG UB850V

W czerwcu testowałem dla Was telewizor LG UB850V. Model Ultra HD z systemem webOS. Kilka kwestii technicznych w nim było niedopracowanych. Z przyjemnością donoszę, że producent posłuchał konstruktywnej krytyki.

Największe problemy z tytułowym modelem LG jakie ujawnił test dotyczyły:

  • Rozdzielczości obrazu 3D, który z jakiegoś powodu nie był w Full HD (mimo matrycy Ultra HD, która na to pozwala).
  • Systemu lokalnego podświetlania, który rozjaśniał zbyt duży obszar, psując efekt przy ruchomym obiekcie na ciemnym tle.
  • Systemu poprawiania płynności obrazu TruMotion, który nie działała zadowalająco.
LG UB850V - transformers

 
W recenzji LG UB850V powoływałem się na własny test oraz opinię Vincenta Teoha z serwisu HDTVtest.co.uk. Vincent jest jednym z najlepszych i najbardziej bezkompromisowych w swoich werdyktach ekspertów jakich znam.

Właśnie ten autor opublikował niedawno aktualizację swojego testu. Opisał w niej poprawki, jakie pojawiły się w LG UB850V po zainstalowaniu nowego oprogramowania w wersji 04.31.02. Sam nie mam już u siebie tego telewizora, więc wspomnianych przez Vincenta kwestii nie sprawdzę, ale nie mam żadnych powodów, by nie wierzyć w jego ekspertyzę.

Oto co autor zauważył po aktualizacji oprogramowania telewizora.

  • Rozdzielczość obrazu 3D została poprawiona. Telewizor wykorzystuje w pełni możliwości matrycy Ultra HD, dzięki czemu obraz trójwymiarowy widziany przez pasywne okulary jest w Full HD.
  • Zmniejszono rozmycie obrazu w 3D co dodatkowo poprawiło jego ostrość.
  • Zwiększono szybkość działania systemu webOS.
LG UB850V - webOS

 

  • Poprawiono system lokalnego podświetlania, dzięki czemu problem z „chmurkami” światła wokół ruchomych elementów na ciemnym tle został zminimalizowany.
  • W opcji TruMotion dodano suwak De-Blur dający większe możliwości ustawień obrazu.

Miło widzieć, że producent telewizorów odpowiada na konstruktywną krytykę w celu poprawy jakości produktów. W obliczu najnowszych poprawek zwiększyliśmy ocenę końcową LG 49UB850V

– podsumowuje Vincent Teoh w swoim artykule.

Ja również aktualizuję moją recenzję.