webOS 1.3 vs webOS 1.4

Zapowiadana aktualizacja systemu webOS LG miała znacznie przyspieszyć działanie telewizorów z zeszłego roku. Czy tak właśnie jest?

Jak zapewne pamiętacie w czerwcu robiłem podobne porównanie z wykorzystaniem zeszłorocznego telewizora LG UB580V (wtedy jeszcze webOS 1.3) oraz tegorocznego modelu LG UF950V (webOS 2.0). W tamtym przypadku różnica w szybkości systemu była ogromna.

Teraz powtarzam ten test z wykorzystaniem wyłącznie starszego modelu – LG UB850V. Przed i po jego aktualizacji do webOS 1.4. Najnowsza łatka miała zapewnić znacznie poprawienie szybkości działania telewizora i włączania aplikacji oraz dodanie nowych funkcji znanych z webOS 2.0 (przede wszystkim boczny pasek szybkiego dostępu do opcji podstawowych).

Czy aktualizacja Value Pack zapewnia to, co obiecał producent?

Spójrzcie.

Przy okazji zachęcam do subskrypcji mojego kanału na YouTube.

Długo musieliśmy czekać na przyspieszenie zeszłorocznych telewizorów, ale pod względem szybkości LG dotrzymało słowa. W niektórych aplikacjach nie widać różnicy (np. Player czy ipla), a w innych jest ona wyraźnie odczuwalna (YouTube). Największa i najbardziej pozytywna zmiana, to główne funkcje telewizora. Włącza się on wyraźnie szybciej (widać to na początku filmu), a menu opcji zaawansowanych wyświetla się bez opóźnienia, które wcześniej było bardzo frustrujące (widać to pod koniec filmu). Co prawda po dodaniu bocznego paska opcji podstawowych znanego z webOS 2.0 wejście do menu ustawień zaawansowanych wymaga teraz trzech, a nie jak poprzednio dwóch kliknięć, ale jest to i tak szybsze niż w webOSie 1.3. Poza tym nowy, boczny pasek to dobry pomysł. Upraszcza zmianę podstawowych funkcji (np. tryb obrazu, dźwięku czy włączenie drzemki).

Oczywiście tegoroczny hardware z najnowszą wersją oprogramowania w wersji 2.0 działa jeszcze lepiej, ale przejście z webOS 1.3 na 1.4 w starszych modelach też jest odczuwalne. Jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście webOSa do wersji 1.4, to polecam to zrobić.