Pod moim testem przystawki z Androidem Measy U2C pojawiło się kilka ciekawych pytań. Odpowiadam na nie wszystkie, a jeśli macie kolejne, to piszcie tutaj lub na moim Facebooku. Postaram się sprawdzić.

Sebastian Skobiej pytał o kilka spraw

Temperatura Measy U2C

Urządzenie się grzeje, ale w czasie kilku godzin testów i kilku dni użytkowania nie miałem z tego powodu żadnych problemów z zawieszaniem czy działaniem WiFi. Przystawka nie jest cieplejsza niż np. silnie eksploatowany smartfon.

Weeb.tv

Weeb.tv sprawdziłem na przeglądarce Chrome, która sobie z nim nie poradziła.

Measy U2C Webb.tv brak kodeka

Jednak wbudowana przeglądarka dała już radę. Odtworzyła bez problemy zarówno kanały w SD jak i HD. Chociaż oczywiście to internetowe „HD” nie ma zbyt wiele wspólnego z jakością do jakiej przyzwyczaił nas Blu-ray czy nawet kanały z kablówek/satelit.

Measy U2C Webb.TV

Niemniej weeb.tv działa i tylko czasem traci płynność.

 

Odtwarzanie filmów Full HD

Jedyny problem jaki miałem, to z nośnikiem filmów. Jedno złącze USB nie pozwala wygodnie podłączyć dysku zewnętrznego. Trzeba od razu zainwestować w kabel z micro USB. Co gorsza przystawka zawieszała się gdy próbowałem używać przejściówek, a po wgraniu multimediów na kartę pamięci też wariowała.

W końcu filmy zgrałem na pamięć wewnętrzną Measy U2C (podłączając przystawkę do PC jako pamięć masową). Po takim zabiegu nie miałem już większych problemów. Measy U2C odtworzyło wszelkie pliki jakie jej zaserwowałem. Jeśli z czymś byłby problem, to zawsze z Google Play można dociągnąć inny odtwarzacz lub kodeki jednak podstawowe i najbardziej popularne formaty odczytuje bez takiej konieczności. Zarowno filmy jak i zdjęcia.

Measy U2C zdjęcia

Fotki w wysokiej rozdzielczości potrzebują chwili na doczytanie wszystkich szczegółów. Ale To kwestia sekundy lub dwóch, więc jest nie najgorzej.

Próbowałem też odtworzyć film w rozdzielczości wyższej niż Full HD. O dziwo się udało, ale niestety zwiastun filmu TimeScapes w 2560 x 1400p skakał tak bardzo, że oglądanie Ultra HD z Measy U2C odpada.

Measy U2C Ultra HD

 

Patryk pytał o aplikację NBA Game Time

Ściągnąłem, zainstalowałem i włączyłem bez żadnego problemu. Działa.

Measy U2C NBA 2

Measy U2C NBA

Nie mam wykupionej subskrypcji w tej usłudze, więc nie sprawdzę transmisji na żywo, ale wszystkie inne funkcje działały poprawnie. Również w najwyższej z dostępnych jakości.

Measy U2C NBA 4

Krwawy Stefan pytał o możliwość podpięcia pada

Sam tego nie testowałem, ale podobno działa. Zacytuję opinię znajomej osoby, która bawiła się tą funkcją.

Ostatnio szukając różnych możliwości, podłączyłem do Measy pada do PS3 i udało mi się na nim zagrać w kilka gier, w które nie dało się grać za pomocą myszki czy klawiatury (kontrola za pomocą gałek analogowych). Dead Trigger na nowo mnie zachwycił.

 

Jak zwykle ewentualne następne pytania podsyłajcie tutaj lub na moim Facebooku.

Oferty sprzedaży przystawki Android Measy U2C znajdziecie tutaj