Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Fujitsu wprowadzi w listopadzie swój pierwszy monitor umożliwiający pracę zarówno w trybie 2D, jak i 3D. Obsługa obu trybów 23-calowy monitor cali oznacza, że użytkownik może przez proste naciśnięcie przycisku przełączać się pomiędzy wydajnymi aplikacjami 2D, a profesjonalnymi aplikacjami 3D. Potrzebne do tego okulary polaryzacyjne, kompatybilne ze standardem RealD 3D, są lekkie i nie wymagają baterii.

Pierwszy monitor 2D/3D Fujitsu jest przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników aplikacji graficznych o wysokich wymaganiach, takich jak CAD/CAE, oprogramowanie symulacyjne czy systemy przetwarzania danych geograficznych i satelitarnych. Inne docelowe obszary zastosowań to architektura, badania medyczne, reklama oraz konsultacje w punktach sprzedaży, gdzie aplikacje 3D stają się coraz bardziej powszechne.

Dzięki najnowszej technologii 3D Filmtype Patterned Retarder (znanej z telewizorów LG Cinema 3D), nowy monitor Fujitsu, oznaczony symbolem P23T-6 FPR 3D, daje jasny, niemęczący wzroku obraz bez migotania i przeników. Duży zakres kąta widzenia 3D umożliwia korzystanie z prezentacji 3D również małym grupom użytkowników, nawet przy świetle dziennym.

Model 3D jest wyposażony w ergonomiczną podstawkę „4 w 1” oraz zaawansowaną obudowę, która uzyskała w 2011 r. prestiżową nagrodę Reddot Design Award. Pobór mocy podczas pracy jest zmniejszony dzięki podświetleniu diodami LED, automatycznemu czujnikowi jasności, obsłudze trybu Eco oraz trybowi stand-by, w którym monitor w ogóle nie pobiera mocy.

Nowy monitor 2D/3D Fujitsu będzie dostępny od końca listopada, zarówno za pośrednictwem partnerów dystrybucyjnych Fujitsu SELECT, jak i w sprzedaży bezpośredniej poprzez serwis www.shop.fujitsu.com. Ceny mogą być zróżnicowane w zależności od kraju.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.