LG OLED

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Kilka miesięcy temu firma LG zapowiedziała, że w przyszłym roku chce zaprezentować światu duży telewizor OLED wysokiej rozdzielczości. Czas mija, a Koreańczycy nie wycofują się ze swoich obietnic. Wręcz przeciwnie, zapewniają, że plany się nie zmieniły, a nawet rozrosły. Duży OLED będzie za rok. Niezniszczalny telewizor za kilka lat.

Podczas prezentacji wyników finansowych LG za trzeci kwartał tego roku, przedstawiciele producenta powtórzyli po raz kolejny, że w firma chce wydać w połowie przyszłego roku 55-calowy telewizor OLED. Na początku jego produkcja nie będzie masowa, ale do końca roku 2012 LG ma przedstawić plany jej startu. Oznacza to, że w przyszłym roku duży OLED nie zaleje światowych rynków, ale w 2013 możemy już dostać seryjnie produkowany, duży panel w nowej technologii.

Póki co nie wiadomo oczywiście niczego na temat możliwości technicznych telewizora OLED z Korei. Oczekiwania są jednak wysokie. Do tej pory producent produkował nie tylko małe (kilku calowe) ekraniki OLED dla komórek, ale także niewielkie, 15 i 20-calowe, wyświetlacze dla użytku domowego.

Widziałem je na żywo na prezentacjach targowych i muszę powiedzieć, że rzucają na kolana.Nie tylko jakością obrazu, ale również wymiarami. OLEDy nie wymagają dodatkowego podświetlania (jak LCD), więc gotowy produkt może mieć dosłownie kilka milimetrów grubości. To naprawdę robi wrażenie. A będzie robić jeszcze większe, ponieważ LG pracuje właśnie nad zastąpieniem szklanego podłoża matrycy tworzywem sztucznym. Dzięki temu ekrany OLED będą jeszcze cieńsze i bardziej wytrzymałe. Firma zapewnia, że w ciągu kilku lat możliwe będzie stworzenie prawie niezniszczalnej matrycy telewizorów.

LG pracuje również nad giętkimi ekranami OLED, ale donosi, że ta technologia potrzebuje jeszcze kilka lat „dojrzewania”.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.