Co roku w trakcie rozgrywek Super Bowl fani popkultury mają swoje małe święto. Wysyp zwiastunów ich ulubionych filmów jest ogromny. Oto wszystkie z nich w jednym miejscu.

Marvel’s Captain America: Civil War

Polscy tłumacze nie bardzo wiedzą co znaczy „civil war” (u nas jako „wojna bohaterów”), ale nie zmienia to faktu, że bohaterowie będą okładać się po pyskach.

W polskich kinach 6 maja.

 

Deadpool

Kampania promocyjna Deadpoola jest jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) w czasach ekranizacji komiksów. Film zbiera też bardzo dobre pierwsze recenzje. Czyżby Ryan Reynold wreszcie trafił na ekranizację komiksu, która się uda?

W polskich kinach lada chwila, bo 12 lutego.

 

X-Men: Apocalypse

X-Meni w wersji globalnej czyli więcej tego co lubimy. Reżyseruje znowu Bryan Singer, który doskonale czuje tematykę mutantów.

W polskich kinach 20 maja.

 

10 Cloverfield Lane

O poprzednim zwiastunie kontynuacji Cloverfield (u nas pod „genialnym” tytułem Projekt Monster) pisałem na Facebooku. Był rewelacyjny! TV Spot z Super Bowl już tak nie miażdży, ale dla fanów jedynki to nie lada gratka.

W polskich kinach 22 kwietnia (a na świecie 9 marca – oj nie ładnie, nie ładnie!)

 

Jason Bourne

Matt Damon powraca do roli, która zrobiła z niego gwiazdora kina akcji. Oby było tylko mniej trzęsącej się kamery niż w ostatniej części.

W polskich kinach 15 lipca.

 

The Jungle Book

Nie do końca wiem po co nam kolejna wariacja na temat Księgi Dżungli, ale niech będzie. Gadające zwierzątka zawsze są ciekawe. Reżyseruje Jon Favreau, który stworzył potęgę filmowego Iron Mana.

W polskich kinach 15 kwietnia.

 

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Pierwsza część nowych żółwi ninja byłą taaaaka geniaaaalna, że oczywiście musi być kontynuacja. Więcej CGI, więcej znanych bohaterów, więcej Megan Fox… W sumie to nie ma na co narzekać.

W polskich kinach 1 czerwca.

 

Independence Day: Resurgence

Mówicie co chcecie, ale ja jaram się na nowy Dzień Niepodległości jak latarnia! Wiem, że to będzie głupie. Wszystkie filmy Rolanda Emmericha są takie. Ale nikt nie umie tak jak on rozwalać miast. Zresztą ja zawsze byłem frajerem na filmy o inwazji kosmitów, więc jestem kupiony już na starcie.

W polskich kinach 24 czerwca.

 

Gods of Egypt

Kiedyś, bardzo dawno temu, reżyser Alex Proyas był największą nadzieją kina masowego. Dzisiaj niestety są już małe szanse, że zrobi coś odkrywczego.

W polskich kinach 26 lutego.

 

Alice Through the Looking Glass

Kontynuacja filmowych przygód Alicji w krainie czarów to oczywiście skok na kasę i zupełnie nie ten film nie interesuje, ale motyw cykającego zegara w zwiastunach jest ładnie zmontowany.

W polskich kinach 26 maja.

 

The Secret Life of Pets

Sympatycznie zapowiadająca się, naiwna animacja o zwierzaczkach wąchających się pod ogonami. Mam wrażenie, że wszystko co zabawne widzieliśmy już na kilku zwiastunach, ale może się mylę. Reżyseruje Chris Renaud, który stworzył Minionki w Despicable Me. Wiadomo już więc jaki to będzie humor.

W polskich kinach 23 września (a na świecie 24 czerwca! Fatalnie!)