NEC MGX

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Firma NEC pochwaliła się w Japonii prototypem prawie kieszonkowego netbooka z ekranem OLED. Tylko czy takie urządzenie ma jeszcze jakąkolwiek szansę na popularyzację w czasach wszędobylskich tabletów?

Netbook NEC MGX ma ekran OLED o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Między innymi dzięki zastosowaniu nowej technologii wyświetlania udało się dramatycznie zmniejszyć wielkość i wagę urządzenia. MGX ma wymiary 215 x 109 x 9,9 milimetra (10 mm grubości!) i waży skromne 350 gramów. Jak widać na zdjęciach wszystko to przy zachowaniu standardowej konstrukcji „laptopowej”. Jest tu pełna klawiatura, która piszącego te słowa blogera bardzo cieszy. Tablety tabletami, ale nie ma to jak zwykłe, fizyczne klawisze.

Komputerek ma pozwalać na 10 godzin pracy na baterii, a ciekawy system odchylania ekranu w 360 stopniach daje niespotykane możliwości prezentacji i obsługi.

NEC MGX ma kosztować 80 000 jenów. To około 3500 zł. Dużo jak za netbooka, ale mało jak za tak nowoczesnego netbooka w obudowie ze stali nierdzewnej i laminatów. Czy będzie hit? Zobaczymy za nieco ponad rok. Netbook ma mieć premierę w 2013.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.