Monitor ASUS VG278

Wpis pochodzi z Mult-bloga.

Technologia 3D dla PC ma stać się jeszcze lepsza wraz z wprowadzeniem na rynek nowych produktów NVIDIA. Jedną z funkcji NVIDIA 3D Vision 2, czyli następnej generacji technologii 3D firmy, są nowe okulary, zaprojektowane zupełnie od podstaw z uwzględnieniem sugestii graczy.

Kolejnym elementem jest technologia wyświetlania NVIDIA 3D LightBoost, która poprawia jakość obrazu stereoskopowego, zapewniając dwukrotnie większą jasność i dużo intensywniejsze kolory od tych spotykanych w innych technologiach 3D.

Okulary NVIDIA 3D Vision zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach i entuzjastach technologii 3D. Są wyposażone w soczewki, których powierzchnia jest większa o 20% w porównaniu do modelu pierwszej generacji. Dzięki temu osiągnięto szerszy kąt widzenia i zwiększono skuteczność blokowania zewnętrznego światła, co poskutkowało zwiększeniem realistyczności efektu trójwymiarowego w grach. Ponadto okulary 3D Vision 2 zostały wykonane z miękkich materiałów kompozytowych, dzięki czemu są wygodniejsze dla tych użytkowników, którzy zakładają jednocześnie słuchawki.

Okulary wykorzystują technologię migawkową firmy NVIDIA oraz technologię transmisji bezprzewodowej realizowanej przy użyciu podczerwieni, zapewniając graczom i entuzjastom obrazu 3D dostęp do najliczniejszej kolekcji trójwymiarowych materiałów w wysokiej rozdzielczości, w tym ponad 550 gier w rozdzielczości Full HD (1080p), ponad 100 filmów 3D na płytach Blu-Ray oraz tysięcy klipów i zdjęć 3D w serwisach YouTube i 3DVisionLive.com. Okulary 3D Vision 2 są również w pełni kompatybilne ze wszystkimi dotychczas stworzonymi materiałami oznaczonymi jako „3D Vision Ready” i wszelkimi produktami 3D Vision obsługującymi tę technologię, w tym ponad 70 różnorodnymi monitorami, komputerami przenośnymi, projektorami, aplikacjami wideo i kamerami.

3D Vision 2

Z kolei ASUS VG278H to pierwszy monitor z certyfikatem NVIDIA 3D LightBoost, wyposażony w 27-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920×1080) i podświetleniem LED, wyposażony w gniazda 3D HDMI 1.4 oraz Dual-link DVI, które umożliwiają rozgrywkę w pełnej rozdzielczości HD 1080p i trzech wymiarach. Technologia Trace Free II firmy ASUS umożliwia wyświetlanie obrazu z częstotliwością odświeżania 120Hz i czasem reakcji 2ms, dzięki którym akcja tocząca się na ekranie jest wyjątkowo płynna. Monitor ASUS VG278H będzie dostępny na rynku pod koniec października 2011 r. w komplecie z okularami NVIDIA 3D Vision 2, w cenie ok. 699 USD.

Inne monitory kompatybilne z technologią NVIDIA 3D LightBoost, firm Acer i BenQ, zostaną wprowadzone na rynek w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Na rynku pojawią się również notebooki kompatybilne z technologią NVIDIA 3D LightBoost, w tym modele firmy Toshiba – Satellite P770/P775, Dynabook Satellite T572, Dynabook T572 i Qosmio X770/X775 – oraz szereg innych, które zostaną wprowadzone na rynek w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zestaw okularów 3D Vision 2, zawierający jedną parę okularów NVIDIA 3D Vision 2 i bezprzewodowy nadajnik podczerwieni podłączany do gniazda USB, będzie dostępny w sklepach internetowych i detalicznych na całym świecie w cenie 149 USD (sugerowana cena detaliczna). Produkt będzie również dostępny w sklepie internetowym firmy NVIDIA. Dodatkowa para okularów 3D Vision 2 będzie kosztować ok. 99 USD.

Wpis pochodzi z Mult-bloga.