Viera Connect Developers

Możliwości internetowe plazmy Panasonic TX-P55VT30, którą ostatnio testowałem ,mogą się niedługo znacznie poszerzyć. Producent zaprasza programistów do tworzenia aplikacji sieciowych dla swoich telewizorów.

Głównym miejscem do rozpoczęcia zabaw z nową platformą jest Viera Connect Developers, portal internetowy pozwalający na poznanie platformy Viera Connect, przystąpienie do programu i uzyskanie wsparcia producenta. Panasonic zaznacza, że w usłudze Viera Connect zostaną opublikowane tylko programy spełniające kryteria producenta.

Viera Connect umożliwia użytkownikom telewizorów marki Panasonic dostęp do zbioru aplikacji, pracujących w technologii Panasonic Application Execution Engine, opracowanej dla pełnego wykorzystania możliwości telewizorów, dzięki:

  • pracującej w chmurze usłudze IPTV, pozwalającej na korzystanie z aplikacji bez konieczności pobierania ich do pamięci telewizora,
  • technologii szybkiego startu i szybkiej reakcji, zapewniającej płynne przetwarzanie obrazu w technologii Full HD,
  • zastosowaniu dodatków typu rich multimedia, wykorzystujących trójwymiarową technologię graficzną.

Viera Connect Developers strona www

Strona internetowa portalu, obsługiwana przez Accedo Partner Programs w imieniu firmy Panasonic, pomoże dalej rozszerzać ofertę atrakcyjnych aplikacji dla VIERA Connect, poprzez otwarcie dostępu do interfejsu programowania aplikacji (z ang. API – Application Programming Interface) VIERA Connect, informacji technicznych, kodów źródłowych oraz innych materiałów, niezbednych przy tworzeniu aplikacji dla usługi VIERA Connect

– czytamy w informacji prasowej firmy.

Smart TV rozwijają się w bardzo ciekawym kierunku. Być może niedługo zaczną pojawiać się na nie programy równie interesujące, co z te znane z Apple Store i Android Market. Oby tylko nie wiązało się to również z tak samo dużą ilością śmieci.