Nie samym bendgate człowiek żyje. Apple miało w zeszłym tygodniu marketingową masakrę, ale oprócz tego po Ziemi jeździły pociągi z szybkością 500 km/h, a dziennikarze rozpakowywali telefony pod wodą. Wariactwo.

Apple pod ostrzałem – iOS 8.0.1 i bedgate

Zeszły tydzień minął pod znakiem kontrowersji związanej z telefonami Apple. Na jedną z nich samo zapracowało sobie Apple. które wypuściło wadliwą aktualizację systemu iOS 8.0.1. Wielu osobom łatka zmasakrowała telefony. Szybko pojawiły się nawet poradniki jak cofnąć aktualizację. Ogromna wpadka.

Druga kwestia dotyczyła wyginających się iPhone’ów 6 Plus. Najwięcej na całej sprawie zyskali blogerzy robiący filmiki takie jak poniżej (45 mln wyświetleń filmu). Najbardziej stracił dział marketingowy Apple.

Sprawa została niesamowicie rozdmuchana przez media. Według oficjalnej odpowiedzi na zarzuty o wyginającą się obudowę podobny problem zgłosiło do Apple tylko 9 osób. Apple zabrało też dziennikarzy do swoich centrów testowych, by pokazać jak sprawdza się telefony przed wypuszczeniem na rynek.

Całe bendgate zostało rozdmuchane do niesamowitych proporcji, co było słabe, bo problem nie wydaje się być aż tak poważny. W dalszych, niezależnych testach okazało się, że komórki Apple wcale nie wyginają się taj prosto i trzeba użyć sporo siły, by zniekształcić ich konstrukcje.

Ale rozumiem ludzi wpadających w panikę. Jeśli telefon potrafi kosztować ponad 4000 zł, to wszelkie wieści o jakiejkolwiek wadzie fabrycznej muszą wywoływać zawał :)

Znakomitym efektem ubocznym bendgate jest wysyp humorystycznych zdjęć i filmików nabijających się z całej sytuacji.

 

Vizio 4K za 1000 dolarów

Dla fanów telewizorów najciekawszą informacją ostatnich dni była wiadomość o telewizorach Vizio P-Series z matrycami Ultra HD. Ciekawą dlatego, że 50-calowy odbiornik tego typu ma kosztować zaledwie 1000 dolarów  czyli około 3300 zł (55″ – 1400$, 60″ – 1700$, 65″ – 2200$, 70″ – 2500$). To naprawdę dobra cena za sprzęt z 64 aktywnymi strefami podświetlania, wsparciem dla obrazu 4K 60 fps itp.

Jest tylko jeden, dość istotny problem – telewizorów Vizio nie ma w Polsce, więc ta wiadomość nie zmienia zbyt wiele dla fanów Ultra HD nad Wisłą. Chyba, że inni, duzi producenci pod naporem konkurencji zaczną obniżać ceny globalnie.

 

OLED najlepszy na świecie?

Według ekspertów Wave 3 News przygotowujących Consumer Reports technologia OLED jest najlepszą z dostępnych obecnie na rynku.

To co podoba się nam w OLED, to jakość czerni i kąty boczne, których oczekiwalibyśmy po najlepszych plazmach. W tym samym czasie OLED jest energooszczędny, ma super cienkie ramki i jasny obraz znany z telewizorów LCD

pisze Claudia Ciacci z Consumer Reports.

 

Ceny OLED pójdą w dół

OLED LG 55EA980 - tył telewizora

Skoro o OLEDach mowa, to warto zauważyć, że LG Electronics nie kończy obniżek. Ich telewizory tego typu znacznie potaniały w ostatnim roku. I będą kolejne, ciekawe oferty.

Od 29. września, czyli od dzisiaj, w Korei 55-calowy model LG OLED 55EC9300 będzie kosztował 3,99 mln wonów. To około 12 500 zł. Nadal sporo, ale warto przypomnieć, że jeszcze rok temu, w podobnym okresie model LG OLED 55EA9800 kosztował 15 mln wonów, więc „skromne” 47 000 zł. Spadek cen w ciągu roku jest niesamowity. Oby tak dalej.

 

Maglev – 500 km na godzinę pociągiem

Ciekawa nowinka techniczna z działu transportu. Japoński pociąg magnetyczny Maglev pobił nowy rekord prędkości – 500 km/h.

Nowa trasa pociągu, między Tokio a Nagoya, zostanie uruchomiona do 2027 roku. Na długości 286 km znajdą się 4 stacje.

Gdyby taki pociąg jechał z maksymalną prędkością na całej trasie Warszawa – Berlin, to spod Pałacu Kultury do stolicy Niemiec dojechalibyście w nieco ponad godzinę.

 

Sony Xperia Z3 – unboxing pod wodą

Na deser chyba jedyny ciekawy filmik typu „unboxing” jaki widziałem. Carphone Warehouse rozpakowuje wodoodporną komórkę Sony Xperia Z3 pod wodą :)