Google Ara

Po czymś takim jak CES 2015 techno geeki potrzebują chwili oddechu… Albo i nie! Szczególnie gdy na horyzoncie widać modułowy telefon Google Ara, giętkie wyświetlacze OLED LG i futurystycznego Mercedesa F015.

LG vs Samsung – walka na nagrody!

Po targach w Vegas nastąpiła tradycyjna walka na nagrody. Najciekawiej jest jak zwykle obserwować LG i Samsunga, bo to rywale, którzy kochają się nienawidzić :) W skrócie:

 

Mercedes roku 2030

W 76. odcinku podcastu Masa Kultury mówię trochę o samochodach, które prowadzą się same i mogą pojawić się w sklepach już za pięć lat. To jednak nic w porównaniu z Mercedesem F015, koncepcją tego, co ma jeździć po naszych drogach w roku 2030.

Widziałem go w Vegas. Samochody z Raportu Mniejszości się chowają.

 

Modułowy telefon Google Ara

Wbrew wszelkiej logice modułowy telefon Google Ara, o którym pisałem już kiedyś na blogu, może trafić na rynek. Firma chce go wypuścić w świat pod koniec tego roku w Puerto Rico. Jak to będzie działać? Zobaczcie na załączonym filmie.

Pod koniec 2015 ma się pojawić pilotażowa wersja przeznaczona dla producentów sprzętu i aplikacji. Kto wie, może po niej zobaczymy również wersję komercyjną.

 

Giętkie ekrany OLED na filmie LG

LG wydało ciekawy film na temat giętkich ekranów OLED. Zerknijcie, bo prędzej czy później giętkie wyświetlacze zaczną się popularyzować i fantastyka zmieni się w rzeczywistość.

Najciekawsza informacja – plan wprowadzenia giętkich wyświetlaczy do produktów w roku 2017. Trzymam kciuki.

 

Udanego poniedziałku!