Płonące boisko

YouTube testuje usługę zamiany filmów w GIFy, więc spodziewajcie się ich zalewu w niedalekiej przyszłości. Co oprócz tego w dzisiejszym skrócie wiadomości? Ręce w rzeczywistości wirtualnej, nowe systemy operacyjne Samsunga i Sony, nowinki od Amazona i Netflixa, a także lodowisko, które płonie dzięki instalacji za milion dolarów.

GIFy z YouTube

Spodziewajcie się zalewu gifów w swoich mediach społecznościowych i ulubionych portalach. YouTube testuje narzędzie, które ma pozwolić na tworzenie ruchomych obrazków prosto z filmów. Póki co usługa jest testowana na kanale PBS Idea Channel, pozwala na tworzenie gifów o długości 6 sekund i dodanie napisów.

Kiedy premiera – nie wiadomo, ale zapewniam, że przekonacie się o tym w kilka minut po starcie, gdy wszędzie gdzie wejdziecie w sieci znajdziecie ruchomego GIFa.

 

Nowe systemy Samsunga i Sony na CES 2015

Samsung chce zmienić system swojego sprzętu na Tizen. Również w telewizorach. Z kolei Sony już jakiś czas temu zdeklarowało się w sprawie Androida. Sony Bravia będą działały pod OS’em Google.

Jakie telewizory, ile, kiedy? Nie wiadomo. Na pewno więcej szczegółów poznamy w styczniu na targach CES w Las Vegas.

O walce na nowe systemy operacyjne już pisałem.

 

Ręce w rzeczywistości wirtualnej

Oculus VR kupił firmę Nimble VR, która stworzyła sensor Nimble Sense, o którym już kiedyś pisałem. Pozwala on na przeniesienie do rzeczywistości wirtualnej naszych rąk. Kamerka śledzi ruchy dłoni i odtwarza je w VR w wersji jeden do jednego. Możliwe więc, że komercyjna wersja Oculus Rifta będzie pozwalała na jeszcze więcej niż dotychczas.

 

 

Amazon 4K, Netflix na całym świecie

Tytuł mówi wszystko. Amazon dodał treści 4K do swojej usługi. Niestety póki co tylko dla amerykańskich odbiorców.

Z kolei Netflix chce być dostępny globalnie. Firma ma plan, by objąć swoim zasięgiem cały świat do roku 2020. Szkoda, że zasięg nie oznacza wcale ilości treści. Blokady regionalne i tak sprawią, że np. polski Netflix nie będzie taki sam jak amerykański.

 

Płonące lodowisko

Na deser coś wizualnie olśniewającego. Animacja nałożona na boisko do hokeja, która zmieniła je w jezioro ognia! Projekcja została przygotowana dla drużyny New Jersey Devils. Wykonała ją firma Quince Imaging wykorzystując 12 projektorów 1080p DLP zawieszonych nad lodowiskiem. System Coolux Pandoras Box, wykorzystywany do tej animacji, potrafi robić znacznie więcej. Na przykład śledzić w czasie rzeczywistym do 34 graczy jednocześnie i nakładać na ich pozycje różne animacje. Sprzęt zainstalowany w Prudential Center (Newark, N.J) kosztował milion dolarów.