RED Scarlet-X

Scarlet-X 4K, to kamera firmy RED kosztująca 11 700 dolarów. W złotówkach to około 41 000 zł. Dlaczego urządzenie jest warte takiej góry pieniędzy?

RED to firma produkująca bardzo doceniany sprzęt dla filmowców. Nie amatorów, ale prawdziwych profesjonalistów. Warto chociażby przypomnieć, że sprzętu tego producenta używa Peter Jackson na planie „Hobbita”. Film jest kręcony w 3D za pomocą kamer Red Epic.

A co ciekawego jest w Red Scarlet-X 4K? Ot chociażby możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4096 x 2160 z szybkością 25 klatek na sekundę. Ale nie tylko to. Sebastian Wober z Cinema 5D miał okazję sprawdzać urządzenie przez kilka tygodni. Poniżej znajdziecie jego prezentację urządzenia. Polecam.

Najpierw rzut okiem na wygląd zewnętrzny, dodatki, złącza i design.

A teraz już główne funkcje kamery, obsługa, zmiana obiektywów itd.

Odpowiedzi na pytanie czy warto nie ma, ale możliwości sprzętu są ogromne. Szczególnie pamiętając o tym, że produkty RED znalazły już drogę na niejeden plan filmów i seriali telewizyjnych, więc jakość nagrań rządzi zarówno na małych jak i dużym ekranie. Oczywiście żaden prywatny użytkownik przy zdrowych zmysłach nie wyda 41 000 zł na kamerę, ale dla profesjonalistów może to być ciekawa opcja.

Poniżej kilka próbek materiałów nakręconych za pomocą Red Scarlet-X 4K. Filmy są dostępne w oryginalnej rozdzielczości 4K.